V říjnu 2009 vyšly tyto články:

12>>
31.10.Drtiči přetlačili Jestřáby výsledkem 3:2 po prodlouženíHOD - PRO 3:2, 12.kolo | V. Urubek, Robert KrůzaDrtiči již v 10. minutě vedli po gólech Šimečka a Vrby 2:0, a zdálo se, že Prostějov nebude vážnějším soupeřem. Jestřábi se ale vzpamatovali a brankami Kavuliče a Raka dovedli utkání do prodloužení. V něm Hodonínští zužitkovali přesilovku a druhý bod trefil dorážkou Zdeněk Jurásek.
30.10.V sobotu přiletí na hodonínský zimní stadion Jestřábi z ProstějovaHOD - PRO 3:2, 12.kolo | Jan HochmanPodruhé se letos potkají Drtiči s prostějovskými Jestřáby. Duelem s prostějovským klubem otevřeli hodonínští hokejisté letošní druholigovou sezonu. V sobotu je tak na programu, v rámci 12. kola, odveta. První utkání SHK zvládlo na výbornou. Bude se opakovat vítězství oranžovo-modrých z prvního kola?
30.10.Upozornění hodonínského klubu fanouškům ProstějovaJan HochmanPři sobotním vzájemném utkání budou mít fanoušci HK Jestřábi Prostějov vyčleněn svůj uzavřený prostor, včetně bufetu a sociálního zařízení. Vstupenky pro hostující fanoušky budou k dispozici v provizorní pokladně u zadního vchodu zimního stadionu, kterým budou následně vpuštěni na stadion. Důrazně upozorňujeme všechny fanoušky, že platí návštěvní řád, který naleznete uvnitř tohoto článku.
28.10.Drtiči zlomili utkání s Novým Jičínem ve třetí třetiněHOD - NJI 3:0, 27.kolo | V. Urubek, J. HochmanHosté přijeli do Hodonína s dobře zvolenou taktikou. Pozorně bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Tento způsob hry Drtičům vůbec nevyhovoval a dvě třetiny se domácí útočníci neprosadili. Až ve třetí třetině obrana hostů povolila a třikrát inkasovala. Jednou se trefil Lubomír Vaškovič, dvakrát pak Jozef Haring. Michal Holeš vychytal druhou nulu za sebou a domácí natáhli sérii vítězných utkání na svém ledě už na čtyři zápasy.
28.10.Dnes to bylo hodně vydřené vítězství, říká Svatopluk KosíkHOD - NJI 3:0, 27.kolo | Jan HochmanDruhé utkání s novojičínskými hokejisty zvládli Drtiči o poznání lépe. I když ještě ve třiačtyřicáté minutě byl stav spíše fotbalový, nežli hokejový, protože se za celé dvě třetiny nedovedl ani jeden z týmů gólově prosadit. Drtiče pak ale nakopl sporný přesilovkový gól, ke kterému přidali ještě dva a vyhráli nakonec 3:0. Dvě branky zaznamenal „Dodo“ Haring, jednu přidal Lubo Vaškovič a Michal Holeš udržel podruhé v řadě čisté konto.
27.10.Druhé ze čtyř po sobě jdoucích domácích utkání sehrají třetí Drtiči ve středu se čtvrtým JičínemHOD - NJI 3:0, 27.kolo | Jan HochmanDíky nesmyslnému rozlosování se Drtiči utkají po měsíci opět s hokejisty Nového Jičína. A opět na domácím ledě. První utkání vyhrál díky dvěma proměněným brejkům v poslední třetině, resp. v prodloužení, soupeř z Jičína. Stále lepšící se Drtiči tak mají svému středečnímu soupeři co vracet.
26.10.Hodoňáci v akci, aneb jak se daří Drtičům ve světěJan HochmanHodonínským Drtičům se ve druhé lize daří. Nejlepší útok, jedna z nejlepších obran, třetí místo a stále blízký kontakt s čelem tabulky. Hodonín ale vychoval i spoustu hráčů, kteří oblékají jiné dresy než je ten s královnou Konstancií na hrudi. Pojďme si o těch nejúspěšnějších povědět, jak se jim dařilo v uplynulém týdnu.
26.10.Junioři opět bez bodového zisku, mladší dorost doma konečně skórovalJan HochmanPředposlední říjnový týden se hodonínské mládeži vůbec nepovedl. Junioři prohráli jak ve Vsetíně, tak i doma s Šumperkem, mladší dorostenci stále čekají na extraligové body, ale už se aspoň doma střelecky prosadili. Žákovská liga přinesla z osmi utkání jen 5 bodů, o které se zasloužili osmáci výhrou nad HavlBrodem a sedmáci, kteří s Rebely uhráli remízu a porazili Třebíč. Suverénní je starší dorost, který přejel Uherský Ostroh 10:0.
25.10.Svatopluk Kosík: Neproměněných šancí bylo stále dostHOD - UNI 6:0, 11.kolo | Robert KrůzaH O D O N Í N - Po jednoznačné výhře nad Uničovem 6:0 by si každý řekl, že mančaft soupeře jednoznačně rozdrtil, ale kdo zná trenéra Kosíka ví, že stoprocentně spokojen ještě není. V pozápasovém rozhovoru těsně po utkání s Uničovem si trenér Drtičů Svatopluk Kosík posteskl na stále hodně spálených šancí a hluchá místa ve hře.
24.10.Drtiči přejeli Uničov, brankář Holeš vychytal nuluHOD - UNI 6:0, 11.kolo | J. Hochman, V. Urubek, R. KrůzaJednoznačný zápas viděl v sobotním podvečeru hodonínský zimní stadion. Uničov od začátku tahal za kratší konec a domácím hráčům moc velký odpor nekladli. Svůj tým několika výbornými zákroky podržel golman Michal Holeš a jelikož se činili i jeho spoluhráči v poli, vyhráli Drtiči jasně 6:0. Branky vstřelili Jurásek, Peš, Hoza, Vaškovič a dvakrát se trefil Hollý.
22.10.Po týdenní pauze pokračuje druhá liga 11. kolem, do Hodonína přijede UničovHOD - UNI 6:0, 11.kolo | Jan HochmanHodonínský zimní stadion bude v sobotu 24. října hostit utkání 11. kola druhé ligy mezi domácími hodonínskými Drtiči a HC Uničov. Uničovští v posledním kole v pohodě přehráli poslední Prostějov 6:2, Hodonín získal bod za prohru v prodloužení na ledě vedoucí Orlové. Vyhrají Drtiči třetí domácí zápas v řadě?
20.10.Památná utkání #02: TJ Baník Hodonín - HC Motor České Budějovice (1991)Jan Hochman„O senzaci se v 9. kole I. NHL postarali hokejisté Hodonína vítězstvím 5:0 nad vedoucím Motorem České Budějovice - hrdinou utkání byl brankář Simon“ nebo „Senzační vítězství nad vedoucím celkem I. NHL“, tak komentovaly titulky tehdejšího tisku vítězství hodonínského Baníku nad Českými Budějovicemi v říjnu roku 1991.
18.10.Mladší dorost opět poražen, junioři prohráli v Třebíči a porazili HavlBrodJan HochmanTřetí říjnový víkend přinesl další prohru hodonínských mladších dorostenců, kteří na domácím ledě podlehli Havířovu vysoko 0:12. Junioři zajížděli nejdříve v pátek do Třebíče, která potvrdila suverenitu a naše juniory porazila 5:1. Stejným výsledkem dopadlo i nedělní utkání, ve kterém se na hodonínském ledě představil druhý tým tabulky z Havlíčkova Brodu. Z výhry 5:1 se ale tentokrát radovali domácí Drtiči. V sedmém kole žákovské ligy se Hodonínu vůbec nadařilo a ze čtyř utkání 5. až 8. třídy s Kometou Group nevydolovali mladí Drtiči ani bodík.
17.10.Ke třem bodům z Orlové chybělo 15 vteřin, na nájezdy byli šťastnější domácíORL - HOD 6:5, 10.kolo | Jan HochmanNešťastné utkání mají za sebou hodonínští hokejisté na půdě vedoucího celku tabulky z Orlové. Ač na začátku utkání s domácími prohrávali, dokázali vývoj utkání díky trefám Salajky a Juráska otočit a i když soupeř neustále srovnával, byli Drtiči díky trefám Flamíka, Vrby a Haringa neustále o krok vpředu. 15 vteřin před koncem 60. minuty ale srovnal na 5:5 Škatula a jelikož ani prodloužení rozuzlení nepřineslo, rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých o výhře domácích rozhodl Petr Prokop.
17.10.Neproměněné šance se nám opět vymstily, tvrdí Arnošt ŠiflORL - HOD 6:5, 10.kolo | Jan HochmanSmolnější utkání letos Drtiči ještě určitě neodehráli a snad už ani neodehrají. Třikrát vedli, v padesáté minutě dokonce o dvě branky. Vedli ještě v poslední minutě základní hrací doby. Domácí Orlová sáhla ke hře bez brankáře a ve hře šesti proti pěti se Škatulovi podařilo pouhých 15 vteřin před sirénou překonat Michala Holeše a zápas tak dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých byli šťastnějším mužstvem domácí „Orli“.
16.10.Ve šlágru kola přivítá vedoucí Orlová na svém ledě čtvrté DrtičeORL - HOD 6:5, 10.kolo | Jan HochmanSouboj s druhým nejlepším celkem loňské sezony a s momentálním lídrem naší druholigové skupiny čeká v sobotu hodonínské hokejisty. Jubilejní desáté kolo je totiž zavede na půdu HC Orlová, která pokračuje ve svých skvělých loňských výsledcích i letos. Jak dopadne sobotní souboj o čelo tabulky?
16.10.Junioři prohráli na ledě první TřebíčeTRE - HOD 5:1, 10.kolo | Lukáš RousekH O D O N Í N - V desátém kole ligy juniorů zajížděli Hodonínští na led vedoucího celku - Horácké Slavie Třebíč. Hodonín vsadil na obrannou taktiku, která mu 50 minut vycházela. Zejména brankář Michal Šurý podal vynikající výkon. Celkem čelil 59 střelám soupeře! Utkání zlomila branka domácího obránce Kúna, jenž se trefil výstavní dělovkou od červené čáry. Hodonín se za svůj výkon i přes porážku rozhodně stydět nemusí.
14.10.Hodonín derby s Břeclaví jasně ovládlHOD - BRE 8:2, 9.kolo | V. Urubek, Robert KrůzaVelkou zbraní Drtičů dnes byly vstupy do třetin. Šurek otevřel skóre ve 4. minutě, Šimeček se trefil v 21. minutě a Haring vstřelil jednu ze svých dvou branek v 43. minutě. Už v 21. minutě bylo o vítězi zápasu v podstatě rozhodnuto, Drtiči vedli v té době už 5:0. Hosté pak sice dvěma brankami snížili, ale tři góly Hodonína v poslední třetině dali výsledku konečnou podobu 8:2.
12.10.Zimní stadion TEZA uvádí: 100% jižanské derby, část prvníHOD - BRE 8:2, 9.kolo | Jan HochmanNejočekávanější duel první čtvrtiny soutěže je tady. Do Hodonína přijede soused z Břeclavi a hodonínské publikum tak uvidí první díl ze čtyřdílného seriálu derby utkání. Bude to i první ostrý návrat bývalého trenéra Drtičů Svatopluka Číhala na místo, kde strávil poslední čtyři roky svého trenérského života. Který z týmů se bude ve středu večer radovat z vítězství?
12.10.Mládežníkům se o víkendu příliš nezadařiloJan HochmanDvanáct utkání měli na programu tento víkend mládežnické kategorie hodonínských hokejistů od třeťáčků počínaje a juniorkou konče. Vítězství si připsali hráči Hodonína jen v pěti utkáních. Jak mladší dorost tak i juniorka své dvě víkendová utkání prohráli, stejně tak se "dařilo" i 5., 6. a 8. třídě. Vítězství naopak zaznamenali starší dorostenci, hráči ze sedmých tříd a i dva nejmladší ročníky - třetí a čtvrtá třída.