INFO: Semifinále: Vsetín - Hodonín 3:1 (2:3pp, 4:2, 5:2, 5:2), Poruba - Šumperk 3:2 (5:4pp, 5:4, 2:4, 1:2, 4:1) | Finále: Vsetín - Poruba 2:0 (5:1, 4:2)

Novodobá historie klubu SHK Hodonín

Sportovní hokejový klub, neboli SHK Hodonín, je hokejovým klubem, který volně navazuje na tradici ledního hokeje ve městě. Historii nejpopulárnějšího zimního sportu naší země nejen v Hodoníně ale i v přilehlém okolí a podrobnější historii Drtičů v minulém století se dočtete v samostatné kategorii, kterou můžete najít v záložce HISTORIE pod odkazem OSUDY HOKEJE NA HODONÍNSKU.SEZONA 2001/2002 - JIHOMORAVSKÝ PŘEBOR MUŽŮ II. TŘÍDA

umístnění po základní části: 2. místo / 14 bodů | celkové umístnění: 2. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): ??? / ???
trenéři: Emil Šnoblt - Arnošt Šifl

Od sezóny 2001/2002 mužstvo SHK nastoupilo v krajském přeboru mužů Jihomoravského kraje. V prvním roce byl kádr týmu založen zejména na starších zkušenějších hráčích, kteří byli nuceni přerušit svou hokejovou činnost v době, kdy byl zimní stadion v Hodoníně zrušen. V tomto prvním roce se podařilo mužstvu uhájit 2 příčku v krajském přeboru.

ZÁPASY


SEZONA 2002/2003 - KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽŮ JIŽNÍ MORAVY A VYSOČINY

umístnění po základní části: 3. místo / 23 bodů | celkové umístnění: 3. místo
vítěz kanadského bodování: Josef Duchoslav (33 bodů) | trenéři: Emil Šnoblt ml. - Arnošt Šifl

Druhá sezóna 2002/2003 byla pro první mužstvo klubu rovněž úspěšná. Přestože stanovený cíl - vyhrát sloučenou soutěž Přeboru mužů Jižní Moravy a Vysočiny - nám těsně unikl, byla s jejím průběhem spokojena většina hokejových fanoušků. Náš první celek, složený i nadále z odchovanců a bývalých hráčů Hodonína a doplněný několika posilami předváděl výkony, za které se nemusel stydět. Dokázal držet krok s kvalitními účastníky krajského přeboru, kteří v něm startovali již řadu let. Naše mužstvo se přitom nezaleklo ani jednoznačného favorita - celku HC Žraloci Vyškov, jenž byl sestaven čistě na profesionální bázi. I v tomto roce, stejně jako předchozím, byla návštěvnost hokejových utkání klubu velmi vysoká a částečně dobudovaný zimní stadion "praskal ve švech".

ZÁPASY


SEZONA 2003/2004 - KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽŮ JIŽNÍ MORAVY A VYSOČINY

umístnění po základní části: 2. místo | celkové umístnění: 2. místo
vítěz kanadského bodování: Ing. Tomáš Kočvara | trenéři: Arnošt Šifl - Otakar Čajka

V sezóně 2003/2004 byl prvnímu mužstvu stanoven jasný cíl - vybojovat účast v baráži o II. Ligu. Hlavním soupeřem v průběhu soutěže (kterou byl opět sloučený Přebor mužů Jižní Moravy a Vysočiny) byl celek HHK Velké Meziříčí, který také skončil v konečném pořadí na celkové první. pozici. Celkově druhý, avšak v rámci Jihomoravského kraje jako první skončil náš klub, který tím splnil stanovený cíl a vybojoval účast v baráži o II. Ligu. V průběhu sezóny však souběžně probíhala intenzívní jednání vedení klubu SHK o koupi „druholigové“ licence. Tato jednání byla nakonec úspěšná a v závěru sezóny byla završena podpisem smlouvy, v rámci které došlo k získání licence na SHK Hodonín. Z tohoto důvodu již 1. mužstvo SHK nebylo zařazeno do baráže, i když si účast v ní zaslouženě vybojovalo.

ZÁPASYSEZONA 2004/2005 - II. LIGA SKUPINA VÝCHOD

umístnění po základní části: 7. místo / 48 bodů | celkové umístnění: 7. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): Michal Hoza (19 bodů) / Pavel Vaněček (2 body)
trenéři: Otakar Čajka - Arnošt Šifl

První rok mezi druholigovou elitou v novodobé historii se hodonínskému klubu celkem vydařil. Nováčkovská sezona bývá většinou hodně těžká a trnitá, Drtiči se ale prokousali dokonce až do vyřazovacích bojů. V tom sice hráči v oranžovo-modrých barvách podlehli pozdějšímu finalistovi z Blanska, ale i tak za sebou zanechali velmi dobrý dojem. Tým vedl jako hlavní kouč jeden z nejmladších trenérů v lize - bývalý hráč Hodonína Otakar Čajka, který měl k dispozici několik nových jmen. Za všechny vzpomeňme brankáře Romana Hrušovského, obránce Petra Pokorného, Radima Šťastného, Jiřího Zapletala, Michala Sladkého či pozdějšího extraligového beka Martina Lučku. V útoku se poprvé objevili Petr Peš a Michal Hoza, naopak pokračovala nestárnoucí ikona Drtičů David Bauer. Do svého mateřského klubu se vrátili i mladíci Oldřich Matůšek a Michal Rapant. S celkovým sedmým místem, které si hodonínští hokejisté vybojovali především výkony na domácím ledě, panovala spokojenost hlavně z toho důvodu, že se mužstvo ve své premiérové sezoně ve druhé lize dokázalo v naprosté pohodě zachránit a nebýt klasické nováčkovské daně na stadionech soupeřů, bylo by jistě umístnění ještě o chlup lepší. Návštěvnost na domácích zápasech Drtičů byla na tehdejší poměry II. ligy nevídaná - domácí utkání SHK sledovalo v průměru 1250 platících fanoušků.

SOUPISKA | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2005/2006 - II. LIGA SKUPINA VÝCHOD

umístnění po základní části: 9. místo / 61 bodů | celkové umístnění: 9. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část): Milan Čarský (37 bodů)
trenéři: Svatopluk Číhal - Arnošt Šifl

Ve druhé sezoně ve II. lize vedl znovuzrozený hodonínský hokej jako hlavní kouč Svatopluk Číhal. Mužstvo nevstoupilo do sezony vůbec dobře a v prvním kole museli hráči v Brně skousnout těžkou porážku 1:0 od místní Techniky. Ze špatného vstupu se Drtiči dlouho oklepávali. V prvních jedenácti kolech posbírali pouhých 13 bodů. V odvetách pak dokonce ještě o tři body méně a play-off se mužstvu začínalo hodně vzdalovat. Následná tzv. část „sudá-lichá“ se nesla ve znamení velké stíhací jízdy. Z šestatřiceti možných bodů získali hráči SHK rovných 25, ale v rozhodujícím zápase posledního kola, ve kterém doma přivítali Blansko, nedokázali svého soupeře Drtiči porazit. Hodonín tak v přímém souboji o poslední postupové místo do vyřazovacích bojů bohužel neuspěl a účast v play-off mu utekla o jeden jediný bodík. Místo čtvrtfinálových soubojů se tak museli fanoušci spokojit s šest zápasy ve skupině o udržení. Návštěvnost na domácích zápasech oproti první sezoně mezi „druholigovou elitou“ sice o stovku poklesla, ale i tak byl hodonínský zimní stadion nejnavštěvovanějším ve Východní skupině a ze všech 36 týmů soutěže skončil v tomto žebříčku na druhém místě.

SOUPISKA | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2006/2007 - II. LIGA SKUPINA VÝCHOD

umístnění po základní části: 3. místo / 79 bodů | celkové umístnění: 2. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): Petr Peš (37 bodů) / Petr Obdržálek (8 bodů)
trenéři: Svatopluk Číhal - Arnošt Šifl

Doplníme později.

SOUPISKA | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2007/2008 - II. LIGA SKUPINA VÝCHOD

umístnění po základní části: 1. místo / 71 bodů | celkové umístnění: 3. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): Petr Peš (35 bodů) / Oldřich Matušek (6 bodů)
trenéři: Svatopluk Číhal - Arnošt Šifl

Doplníme později.

SOUPISKA | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2008/2009 - II. LIGA SKUPINA VÝCHOD

umístnění po základní části: 3. místo / 90 bodů | celkové umístnění: 5. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): Zdeněk Jurásek (62 bodů) / Zdeněk Jurásek (4 body)
trenéři: Svatopluk Číhal - Arnošt Šifl

Hlavní hvězdou mužstva byl před sezonou přišivší Zdeněk Jurásek, který atakoval pozici nejproduktivnějšího hráče celé ligy a jenž možná ustanovil rekord soutěže, když bodoval ve 25 po sobě jdoucích zápasech. Čtyři dny před Štědrým dnem se odehrálo první benefiční utkání Drtiči Dětem. A-mužstvo nastoupilo proti výběru fanoušků, padlo 22 branek a celá akce vynesla pro hodonínský Dětský domov 50 tisíc korun. Sezona 2008/09 byla poslední sezonou Svatopluka Číhala jakožto trenéra Drtičů. Ročník by to byl povedený, nebýt nešťastného vypadnutí ve čtvrtfinálové sérii se Vsetínem. Třetí rozhodující duel totiž Valaši v Hodonínně na nájezdy vyhráli a postoupili na úkor jihomoravanů do semifinále a na pozápasovou dohru by všichni nejraději zapomněli. Deset dní po nečekaném vyřazení oznámil trenér Číhal, že u mužstva po čtyřech letech končí. Místo hlavního trenéra zaujal jeho jmenovec Svatopluk Kosík, který začal skládat mužstvo na další ročník.

SOUPISKA | PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2009/2010 - II. LIGA SKUPINA VÝCHOD

umístnění po základní části: 2. místo / 97 bodů | celkové umístnění: 2. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): Ľubomír Vaškovič (60 bodů) / Tomáš Vrba (15 bodů)
trenéři: S. Kosík - A. Šifl, L. Galko - T. Janás, K. Buřič - Z. Ševela

Sezona 2009/10 se do historie SHK Hodonín zapsala hned několika nej. V přípravném období se Drtiči před zaplněným domácím stánkem utkali s hvězdami NHL, které nakonec odcházely z ledu poraženy a tři tisícovky diváků aplaudovaly domácím hráčům. Během sezony se na lavičce prostřídala hned šestice trenérů. Svatopluk Kosík a Arnošť Šifl strávili u kormidla prvních jedenadvacet soutěžních kol, po vůbec první prohře v derby duelu se sousední Břeclaví je vystřídali bývalí hráči Baníku Libor Galko a Tibor Janás. Ani oni se však konce sezony nedočkali a na poslední utkání sezony je nahradili, do té doby trenéři juniorky, Karel Buřič a Zdeněk Ševela. Skvěle poskládané mužstvo se stalo nejlépe střílejícím týmem druhé ligy. Vítězství v základní části oranjes uniklo jen vinou horších vzájemných zápasů a podruhé v novodobé historii se Drtiči dostali až do finále II. ligy. Bohužel stejně jako v sezoně 2006/07 se našim hokejistům nepodařilo probojovat se až do kvalifikace o tolik touženou první ligu, nad jejich síly byl, a nutno bohužel dodat, že po celou sezonu, celek Valašského Meziříčí, kterému SHK podlehlo 3:0 na zápasy. Trenérské duo Buřič - Ševela po sezoně podepsalo smlouvy i na další sezonu.

SOUPISKA | PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2010/2011 - II. LIGA SKUPINA VÝCHOD

umístnění po základní části: 7. místo / 70 bodů | celkové umístnění: 7. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): Zdeněk Jurásek (55 bodů) / Zdeněk Jurásek (4 body)
trenéři: Karel Buřič - Zdeněk Ševela, Svatopluk Číhal - Arnošt Šifl

Ročník s označením 2010/11 se nesl v nervózním duchu. Po odchodu několika opor, které v minulé sezoně dopomohly k finálové účasti (např. Vrba, Haring, Hollý, Klimeš), přišel pro hodonínský hokej menší ústup z vydobytých pozic. Po šesti odehraných zápasech, v nichž SHK získalo pouhých šest bodů, vystřídala duo Buřič-Ševela osvědčená trenérská dvojice Svatopluk Číhal a Arnošt Šifl. Chvíli po nich přišel i brankář Marek Peksa, jenž po svém příchodu nepustil mezi tři tyče žádného ze svých kolegů, vybudouval si silnou pozici jedničky a stal se miláčkem hodonínského publika. Druhá liga opět změnila hrací systém, díky kterému se týmy po třiceti kolech rozdělily do tří skupin (1-6, 7-12, 13-15). Drtičům k první šestce chybělo pět bodů a proto se v nadstavbové části utkávali většinou s celky, kterým už o nic nešlo. Nakonec se hodonínští hokejisté celkem přesvědčivě umístnili na konečné sedmé příčce a v play-off je ve čtvrtfinále čekala velmi silná, ambiciózní a hvězdami nabitá Orlová. Ta nakonec přes Drtiče po výsledcích 5:1, 3:8 a 5:2 postoupila a padla až ve finále se suverénem sezony ze Šumperku. Do historie se zapíše střelecká forma veterána Zdeňka Juráska, který ve dvou zápasech po sobě zaznamenal hat-trick, a v následujícím třetím duelu mu k tomuto husarskému kousku chyběla jen jedna trefa. Po skončení sezony vedení klubu prodloužilo se sehranou trenérskou dvojkou Číhal-Šifl smlouvy i na další ročník.

SOUPISKA | PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2011/2012 - II. LIGA SKUPINA STŘED

umístnění po základní části: 1. místo / 94 bodů | celkové umístnění: 1. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off / baráž): Zdeněk Jurásek (66 bodů) / Martin Špok (16 bodů) / Zdeněk Jurásek (20 bodů)
trenéři: Svatopluk Číhal - Arnošt Šifl, Libor Žilka, Jaroslav Crlík - Kamil Rýpar

Doplníme později.

SOUPISKA | PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2012/2013 - II. LIGA SKUPINA STŘED

umístnění po základní části: 1. místo / 90 bodů | celkové umístnění: 2. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): Vladimír Stejskal (62 bodů) / Martin Špok (16 bodů)
trenéři: Jiří Rech - Jaroslav Crlík,  Miroslav Barus - Jaroslav Crlík

Doplníme později.

SOUPISKA | PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOST

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VSE Vsetín 40 201:90 109
2. POR Poruba 40 177:129 77
3. SUM Šumperk 40 165:133 74
4. HOD Hodonín 40 157:153 64
5. OPA Opava 40 123:130 60
6. VAL Val. Meziříčí 40 123:151 47
7. NJI Nový Jičín 40 118:138 45
8. KOP Kopřivnice 40 139:186 42
9. TEC Technika 40 98:191 22

Aktuálně na webu


„Kabina fungovala a šlapala celou sezonu na jedničku,“ říká kapitán hodonínských Drtičů Petr Peš

Poprvé v kariéře vedl Petr PEŠ celou sezonu Drtiče jako vůdce s céčkem na hrudi. A svou roli určitě zvládl na výbornou. „Všichni kluci, kteří tady letos byli, tak sezonu odmakali od začátku až do samotného konce,“ říká hrající ikona slováckého mužstva, která dovedla své mužstvo až do semifinále letošního playoff. Zda ale budeme kapitána SHK vídat v oranžovo-modrém dresu i v příštích sezonách, není v tuto chvíli rozhodnuto. „Uvidíme, jestli budu pokračovat. Je to hlavně z rodinných důvodů,“ přiznává populární hodonínský útočník. 25.3.2017


„Permici ještě nemám, ale určitě si ji pořídím,“ říká loučící se legenda Petr Pokorný

Po dlouhých třinácti letech ve službách Drtičů končí jedna z největších postav novodobé historie hodonínského hokeje. Čtvrté semifinálové utkání se Vsetínem bylo pro oporu zadních řad a dlouholetého kapitána Drtičů Petra POKORNÉHO posledním v jeho bohaté kariéře. „Lepšího soupeře jsem si na rozlučku nemohl přát. Vsetín byl lepší, pořád má zvuk. I když jsme s ním vypadli, potrápili jsme ho pořádně,“ říká vyškovský odchovanec, který v dresu Drtičů nastupoval nepřetržitě od sezony 2004-05. 22.3.2017


GAME HIGHLIGHTS: Vsetín - Hodonín (ohlédnutí za sérií)

To nejlepší z celé semifinálové série playoff 2. ligy skupiny Východ mezi Vsetínem a Hodonínem v reportáži Televize Slovácko a kameramana Pavla Hodese. 21.3.2017

Copyright © 2003-2017 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS