INFO:

Novodobá historie klubu SHK Hodonín

Sportovní hokejový klub, neboli SHK Hodonín, je hokejovým klubem, který volně navazuje na tradici ledního hokeje ve městě. Historii nejpopulárnějšího zimního sportu naší země nejen v Hodoníně ale i v přilehlém okolí a podrobnější historii Drtičů v minulém století se dočtete v samostatné kategorii, kterou můžete najít v záložce HISTORIE pod odkazem OSUDY HOKEJE NA HODONÍNSKU.SEZONA 2001/2002 - JIHOMORAVSKÝ PŘEBOR MUŽŮ II. TŘÍDA

umístnění po základní části: 2. místo / 14 bodů | celkové umístnění: 2. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): ??? / ???
trenéři: Emil Šnoblt - Arnošt Šifl

Od sezóny 2001/2002 mužstvo SHK nastoupilo v krajském přeboru mužů Jihomoravského kraje. V prvním roce byl kádr týmu založen zejména na starších zkušenějších hráčích, kteří byli nuceni přerušit svou hokejovou činnost v době, kdy byl zimní stadion v Hodoníně zrušen. V tomto prvním roce se podařilo mužstvu uhájit 2 příčku v krajském přeboru.

ZÁPASY


SEZONA 2002/2003 - KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽŮ JIŽNÍ MORAVY A VYSOČINY

umístnění po základní části: 3. místo / 23 bodů | celkové umístnění: 3. místo
vítěz kanadského bodování: Josef Duchoslav (33 bodů) | trenéři: Emil Šnoblt ml. - Arnošt Šifl

Druhá sezóna 2002/2003 byla pro první mužstvo klubu rovněž úspěšná. Přestože stanovený cíl - vyhrát sloučenou soutěž Přeboru mužů Jižní Moravy a Vysočiny - nám těsně unikl, byla s jejím průběhem spokojena většina hokejových fanoušků. Náš první celek, složený i nadále z odchovanců a bývalých hráčů Hodonína a doplněný několika posilami předváděl výkony, za které se nemusel stydět. Dokázal držet krok s kvalitními účastníky krajského přeboru, kteří v něm startovali již řadu let. Naše mužstvo se přitom nezaleklo ani jednoznačného favorita - celku HC Žraloci Vyškov, jenž byl sestaven čistě na profesionální bázi. I v tomto roce, stejně jako předchozím, byla návštěvnost hokejových utkání klubu velmi vysoká a částečně dobudovaný zimní stadion "praskal ve švech".

ZÁPASY


SEZONA 2003/2004 - KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽŮ JIŽNÍ MORAVY A VYSOČINY

umístnění po základní části: 2. místo | celkové umístnění: 2. místo
vítěz kanadského bodování: Ing. Tomáš Kočvara | trenéři: Arnošt Šifl - Otakar Čajka

V sezóně 2003/2004 byl prvnímu mužstvu stanoven jasný cíl - vybojovat účast v baráži o II. Ligu. Hlavním soupeřem v průběhu soutěže (kterou byl opět sloučený Přebor mužů Jižní Moravy a Vysočiny) byl celek HHK Velké Meziříčí, který také skončil v konečném pořadí na celkové první. pozici. Celkově druhý, avšak v rámci Jihomoravského kraje jako první skončil náš klub, který tím splnil stanovený cíl a vybojoval účast v baráži o II. Ligu. V průběhu sezóny však souběžně probíhala intenzívní jednání vedení klubu SHK o koupi „druholigové“ licence. Tato jednání byla nakonec úspěšná a v závěru sezóny byla završena podpisem smlouvy, v rámci které došlo k získání licence na SHK Hodonín. Z tohoto důvodu již 1. mužstvo SHK nebylo zařazeno do baráže, i když si účast v ní zaslouženě vybojovalo.

ZÁPASYSEZONA 2004/2005 - II. LIGA SKUPINA VÝCHOD

umístnění po základní části: 7. místo / 48 bodů | celkové umístnění: 7. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): Michal Hoza (19 bodů) / Pavel Vaněček (2 body)
trenéři: Otakar Čajka - Arnošt Šifl

První rok mezi druholigovou elitou v novodobé historii se hodonínskému klubu celkem vydařil. Nováčkovská sezona bývá většinou hodně těžká a trnitá, Drtiči se ale prokousali dokonce až do vyřazovacích bojů. V tom sice hráči v oranžovo-modrých barvách podlehli pozdějšímu finalistovi z Blanska, ale i tak za sebou zanechali velmi dobrý dojem. Tým vedl jako hlavní kouč jeden z nejmladších trenérů v lize - bývalý hráč Hodonína Otakar Čajka, který měl k dispozici několik nových jmen. Za všechny vzpomeňme brankáře Romana Hrušovského, obránce Petra Pokorného, Radima Šťastného, Jiřího Zapletala, Michala Sladkého či pozdějšího extraligového beka Martina Lučku. V útoku se poprvé objevili Petr Peš a Michal Hoza, naopak pokračovala nestárnoucí ikona Drtičů David Bauer. Do svého mateřského klubu se vrátili i mladíci Oldřich Matůšek a Michal Rapant. S celkovým sedmým místem, které si hodonínští hokejisté vybojovali především výkony na domácím ledě, panovala spokojenost hlavně z toho důvodu, že se mužstvo ve své premiérové sezoně ve druhé lize dokázalo v naprosté pohodě zachránit a nebýt klasické nováčkovské daně na stadionech soupeřů, bylo by jistě umístnění ještě o chlup lepší. Návštěvnost na domácích zápasech Drtičů byla na tehdejší poměry II. ligy nevídaná - domácí utkání SHK sledovalo v průměru 1250 platících fanoušků.

SOUPISKA | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2005/2006 - II. LIGA SKUPINA VÝCHOD

umístnění po základní části: 9. místo / 61 bodů | celkové umístnění: 9. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část): Milan Čarský (37 bodů)
trenéři: Svatopluk Číhal - Arnošt Šifl

Ve druhé sezoně ve II. lize vedl znovuzrozený hodonínský hokej jako hlavní kouč Svatopluk Číhal. Mužstvo nevstoupilo do sezony vůbec dobře a v prvním kole museli hráči v Brně skousnout těžkou porážku 1:0 od místní Techniky. Ze špatného vstupu se Drtiči dlouho oklepávali. V prvních jedenácti kolech posbírali pouhých 13 bodů. V odvetách pak dokonce ještě o tři body méně a play-off se mužstvu začínalo hodně vzdalovat. Následná tzv. část „sudá-lichá“ se nesla ve znamení velké stíhací jízdy. Z šestatřiceti možných bodů získali hráči SHK rovných 25, ale v rozhodujícím zápase posledního kola, ve kterém doma přivítali Blansko, nedokázali svého soupeře Drtiči porazit. Hodonín tak v přímém souboji o poslední postupové místo do vyřazovacích bojů bohužel neuspěl a účast v play-off mu utekla o jeden jediný bodík. Místo čtvrtfinálových soubojů se tak museli fanoušci spokojit s šest zápasy ve skupině o udržení. Návštěvnost na domácích zápasech oproti první sezoně mezi „druholigovou elitou“ sice o stovku poklesla, ale i tak byl hodonínský zimní stadion nejnavštěvovanějším ve Východní skupině a ze všech 36 týmů soutěže skončil v tomto žebříčku na druhém místě.

SOUPISKA | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2006/2007 - II. LIGA SKUPINA VÝCHOD

umístnění po základní části: 3. místo / 79 bodů | celkové umístnění: 2. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): Petr Peš (37 bodů) / Petr Obdržálek (8 bodů)
trenéři: Svatopluk Číhal - Arnošt Šifl

Doplníme později.

SOUPISKA | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2007/2008 - II. LIGA SKUPINA VÝCHOD

umístnění po základní části: 1. místo / 71 bodů | celkové umístnění: 3. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): Petr Peš (35 bodů) / Oldřich Matušek (6 bodů)
trenéři: Svatopluk Číhal - Arnošt Šifl

Doplníme později.

SOUPISKA | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2008/2009 - II. LIGA SKUPINA VÝCHOD

umístnění po základní části: 3. místo / 90 bodů | celkové umístnění: 5. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): Zdeněk Jurásek (62 bodů) / Zdeněk Jurásek (4 body)
trenéři: Svatopluk Číhal - Arnošt Šifl

Hlavní hvězdou mužstva byl před sezonou přišivší Zdeněk Jurásek, který atakoval pozici nejproduktivnějšího hráče celé ligy a jenž možná ustanovil rekord soutěže, když bodoval ve 25 po sobě jdoucích zápasech. Čtyři dny před Štědrým dnem se odehrálo první benefiční utkání Drtiči Dětem. A-mužstvo nastoupilo proti výběru fanoušků, padlo 22 branek a celá akce vynesla pro hodonínský Dětský domov 50 tisíc korun. Sezona 2008/09 byla poslední sezonou Svatopluka Číhala jakožto trenéra Drtičů. Ročník by to byl povedený, nebýt nešťastného vypadnutí ve čtvrtfinálové sérii se Vsetínem. Třetí rozhodující duel totiž Valaši v Hodonínně na nájezdy vyhráli a postoupili na úkor jihomoravanů do semifinále a na pozápasovou dohru by všichni nejraději zapomněli. Deset dní po nečekaném vyřazení oznámil trenér Číhal, že u mužstva po čtyřech letech končí. Místo hlavního trenéra zaujal jeho jmenovec Svatopluk Kosík, který začal skládat mužstvo na další ročník.

SOUPISKA | PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2009/2010 - II. LIGA SKUPINA VÝCHOD

umístnění po základní části: 2. místo / 97 bodů | celkové umístnění: 2. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): Ľubomír Vaškovič (60 bodů) / Tomáš Vrba (15 bodů)
trenéři: S. Kosík - A. Šifl, L. Galko - T. Janás, K. Buřič - Z. Ševela

Sezona 2009/10 se do historie SHK Hodonín zapsala hned několika nej. V přípravném období se Drtiči před zaplněným domácím stánkem utkali s hvězdami NHL, které nakonec odcházely z ledu poraženy a tři tisícovky diváků aplaudovaly domácím hráčům. Během sezony se na lavičce prostřídala hned šestice trenérů. Svatopluk Kosík a Arnošť Šifl strávili u kormidla prvních jedenadvacet soutěžních kol, po vůbec první prohře v derby duelu se sousední Břeclaví je vystřídali bývalí hráči Baníku Libor Galko a Tibor Janás. Ani oni se však konce sezony nedočkali a na poslední utkání sezony je nahradili, do té doby trenéři juniorky, Karel Buřič a Zdeněk Ševela. Skvěle poskládané mužstvo se stalo nejlépe střílejícím týmem druhé ligy. Vítězství v základní části oranjes uniklo jen vinou horších vzájemných zápasů a podruhé v novodobé historii se Drtiči dostali až do finále II. ligy. Bohužel stejně jako v sezoně 2006/07 se našim hokejistům nepodařilo probojovat se až do kvalifikace o tolik touženou první ligu, nad jejich síly byl, a nutno bohužel dodat, že po celou sezonu, celek Valašského Meziříčí, kterému SHK podlehlo 3:0 na zápasy. Trenérské duo Buřič - Ševela po sezoně podepsalo smlouvy i na další sezonu.

SOUPISKA | PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2010/2011 - II. LIGA SKUPINA VÝCHOD

umístnění po základní části: 7. místo / 70 bodů | celkové umístnění: 7. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): Zdeněk Jurásek (55 bodů) / Zdeněk Jurásek (4 body)
trenéři: Karel Buřič - Zdeněk Ševela, Svatopluk Číhal - Arnošt Šifl

Ročník s označením 2010/11 se nesl v nervózním duchu. Po odchodu několika opor, které v minulé sezoně dopomohly k finálové účasti (např. Vrba, Haring, Hollý, Klimeš), přišel pro hodonínský hokej menší ústup z vydobytých pozic. Po šesti odehraných zápasech, v nichž SHK získalo pouhých šest bodů, vystřídala duo Buřič-Ševela osvědčená trenérská dvojice Svatopluk Číhal a Arnošt Šifl. Chvíli po nich přišel i brankář Marek Peksa, jenž po svém příchodu nepustil mezi tři tyče žádného ze svých kolegů, vybudouval si silnou pozici jedničky a stal se miláčkem hodonínského publika. Druhá liga opět změnila hrací systém, díky kterému se týmy po třiceti kolech rozdělily do tří skupin (1-6, 7-12, 13-15). Drtičům k první šestce chybělo pět bodů a proto se v nadstavbové části utkávali většinou s celky, kterým už o nic nešlo. Nakonec se hodonínští hokejisté celkem přesvědčivě umístnili na konečné sedmé příčce a v play-off je ve čtvrtfinále čekala velmi silná, ambiciózní a hvězdami nabitá Orlová. Ta nakonec přes Drtiče po výsledcích 5:1, 3:8 a 5:2 postoupila a padla až ve finále se suverénem sezony ze Šumperku. Do historie se zapíše střelecká forma veterána Zdeňka Juráska, který ve dvou zápasech po sobě zaznamenal hat-trick, a v následujícím třetím duelu mu k tomuto husarskému kousku chyběla jen jedna trefa. Po skončení sezony vedení klubu prodloužilo se sehranou trenérskou dvojkou Číhal-Šifl smlouvy i na další ročník.

SOUPISKA | PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2011/2012 - II. LIGA SKUPINA STŘED

umístnění po základní části: 1. místo / 94 bodů | celkové umístnění: 1. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off / baráž): Zdeněk Jurásek (66 bodů) / Martin Špok (16 bodů) / Zdeněk Jurásek (20 bodů)
trenéři: Svatopluk Číhal - Arnošt Šifl, Libor Žilka, Jaroslav Crlík - Kamil Rýpar

Doplníme později.

SOUPISKA | PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOSTSEZONA 2012/2013 - II. LIGA SKUPINA STŘED

umístnění po základní části: 1. místo / 90 bodů | celkové umístnění: 2. místo
vítěz kanadského bodování (zákl. část / play-off): Vladimír Stejskal (62 bodů) / Martin Špok (16 bodů)
trenéři: Jiří Rech - Jaroslav Crlík,  Miroslav Barus - Jaroslav Crlík

Doplníme později.

SOUPISKA | PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY | ZÁPASY | KANADSKÉ BODOVÁNÍ | TABULKA | NÁVŠTĚVNOST

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VSE Vsetín 40 201:90 109
2. POR Poruba 40 177:129 77
3. SUM Šumperk 40 165:133 74
4. HOD Hodonín 40 157:153 64
5. OPA Opava 40 123:130 60
6. VAL Val. Meziříčí 40 123:151 47
7. NJI Nový Jičín 40 118:138 45
8. KOP Kopřivnice 40 139:186 42
9. TEC Technika 40 98:191 22

Aktuálně na webu


Sezóna odchovanců aneb jak se letos dařilo #5

Páté z celkem šesti pokračování našeho „letního“ seriálu o hodonínských odchovancích zamíří nejprve k německým hranicím, konkrétně do lázeňského města Karlovy Vary. Pak se vrátíme na Moravu, lépe řečeno do hanácké metropole jménem Olomouc a dnešní putování zakončíme o zhruba dvacet kilometrů jižněji v Přerově. 23.5.2017


ROZHOVOR: Češi porazili Francii a jsou blízko čtvrtfinále, asistencí se na výhře podílel i Michal Kempný

Velmi důležité vítězství dnes v Paříži zaznamenali čeští reprezentanti. Jistotu však Jandačovi svěřenci ještě nemají. V souboji s domácí Francií šlo oběma týmům o hodně, díky výhře 5:2 Češi rázně vykročili vstříc čtvrtfinále. Čtvrtou trefu české reprezentace připravil krásnou přihrávkou z obranného pásma až na útočnou modrou čáru obránce Michal Kempný, kterého po utkání vyzpovídal náš zpravodaj přímo v pařížské hale Bercy. 15.5.2017


Sezóna odchovanců aneb jak se letos dařilo #4

Jako se kvapem chýlí ke svému konci sezóna 2016-17, míří do svého závěru i náš velký přehled letošního ročníku odchovanců. I tento díl si si pro sebe uzmou hodonínské „mladé pušky“. Dnes vám představíme další tři nadějné mladíky, kteří započali své kariéry na Slovácku a následně se vydali za hokejem do širých koutů Moravy. 14.5.2017

Copyright © 2003-2017 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS