Zdenko Kotvan vynuloval střelce Tatry, Drtiči vezou z Kopřivnice tři veledůležité body!

sobota 10.2.2018 | Jan Hochman, Tomáš Chramosta

Hodonínští hokejisté zvládli těžké a důležité utkání na kopřivnickém stadionu a v boji o druhou příčku získali cenné tříbodové vítězství. Výsledek utkání 44. kola určila už první dvacetiminutovka, v níž se hosté ze Slovácka ujali po trefách Dominika Matuly a Jakuba Hajného dvoubrankového vedení. Ve zbývajícím průběhu už žádná branka nepadla a z tatrováckého ledu tak Drtiči odjíždí nejen se třemi body, ale také s čistým kontem pro Zdenka Kotvana.

44.kolo, sobota 10.2.2018
HC TATRA Kopřivnice - SHK Hodonín  0:2  (0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Matula (Hložánek), 18. Hajný (Kadlec, Vaněk). Rozhodčí: Holaň - Barteček, Novák. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 354. Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 0:2.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) - Heinzl, Stříž, Marek (A), Mrowiec, Krutil, Bail, Fojtík, Merenda, Mach J., Červenka, Pargač, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola. Trenér: Jaroslav Kofroň.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Kobylík, Mojžíš (A), Sedlák, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Miklík - Matula, Peš (C), Hložánek - Jurča, Černohous, Matějka - Hajný, Vaněk D., Kadlec - Peška, Charvát, Sajdl (A) - Venclík. Trenér: Roman Čechmánek.

Do utkání vstoupili lépe hostující hokejisté z jihu Moravy, po dvaceti minutách hry vedli Drtiči o dvě branky. Oba góly přitom dělilo bezmála šest minut. Na začátku třinácté minuty se po spolupráci s Hložánkem gólově prosadilo křídlo první formace Dominik Matula.

Zhruba dvě minuty před první sirénou svítilo červené světlo za kopřivnickým brankářem Hromadou znovu. Ze spolupráce Kadlece a Vaňka těžil odchovanec kladenského hokeje Jakub Hajný.

Přibližně 350 diváků v hledišti kopřivnického stadionu ve druhém dějství gól nevidělo, přestože oba celky si mnohokrát vyzkoušely hru v početní převaze. Domácí borci krátce hráli dokonce dvojnásobnou přesilovku, tu však svěřenci trenéra Čechmánka zvládli bez ztráty kytičky.

Hlavní rozhodčí Holaň vzal otěže zápasu pevně do svých rukou, když rozdal v průběhu druhé periody celkem sedm menších trestů.

Závěrečná dvacetiminutovka rozhodla o tom, že hodonínský brankář Zdenko Kotvan udrží nulu na kontě obdržených branek a dovede svůj tým ke třem bodům. Gólman slováckého celku dokázal krýt všech 26 střeleckých pokusů, tudíž si připsal svůj první shut-out v sezoně.

Hráči Baníku dokázali proti týmu z města Tatrovek vyhrát pošesté ze sedmi vzájemných utkání. Zároveň díky prohře Šumperka na ledě Poruby okupují druhou pozici s náskokem pěti bodů.

Jaroslav Kofroň (Kopřivnice):
Hodonín byl nad naše síly. Bez vstřelené branky se nedá vyhrát.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Dnes musím pochválit celé mužstvo, protože jsme předvedli po všech stránkách kvalitní týmový výkon. Hráli jsme dobře jak v defenzivě, tak ve středním i útočném pásmu. Navíc se podrželo udržet čisté konto, ke kterému Zdenkovi gratuluji. Ten zápas byl hodně podobný utkání playoff. Soupeř hrál velice dobře ve středním pásmu, v obraně k nám velice rychle přistupovali a bylo těžké vytvářet si brankové příležitosti. Jsem ale rád, že se nám podařilo zlepšit obrannou hru a věřím, že v tom budeme pokračovat i v dalších utkáních.

1. POR Poruba 40 186:110 84
2. HOD Hodonín 40 173:122 80
3. SUM Šumperk 40 170:112 69
4. NJI Nový Jičín 40 106:137 55
5. VAL Val. Meziříčí 40 126:142 52
6. KOP Kopřivnice 41 121:168 50
7. OPA Opava 41 110:201 33