SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice 25. 11. - 17:00 (onlajn přenos)

Z Kopřivnice vezou hodonínští Drtiči vysokou výhru, hattrick vstřelil tentokrát Jakub Kadlec!

středa 13.9.2017 | Jan Hochman, Petr Svoboda

Kopřivnický zimní stadion viděl ve druhém kole šlágr dvou vedoucích mužstev tabulky. Zápas začal lépe pro domácí, kteří se v patnácté minutě ujali vedení. Drtiči ale ihned po buly dokázali srovnat a tento gól rozjel parádní hodonínskou kanonádu. Třikrát se mezi střelce zapsal Jakub Kadlec, dvakrát se trefil Dominik Matula a po gólech přidali i Michal Romančík, Michal Kuba a na konečných 8:2 pro Drtiče pečetil svou první trefou ve službách Baníku Pavel Mojžíš.

2.kolo, středa 13.9.2017
HC TATRA Kopřivnice - SHK Hodonín  2:8  (1:1, 0:4, 1:3)
Branky a nahrávky: 15. Tomášek (Vyčesaný), 54. Sluštík (Hrubý, Marek) - 15. Kadlec (Mojžíš, Haloda M.), 24. Matula (Sedlák, Sajdl), 28. Romančík (Peš), 33. Matula (Peslar, Sajdl), 34. Kadlec (Kuba), 48. Kadlec (Sajdl, Peš), 49. Kuba (Kadlec, Peslar), 60. Mojžíš (Miklík). Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1058. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 1:0, 1:7, 2:7, 2:8. Nejlepší hráči Hodonína: ☆ Kadlec, ☆☆ Matula, ☆☆☆ Mojžíš.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) - Stříž, Krutil, Zuzaník, Marek (A), Merenda, Kropka, Fojtík, Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák (A), Pargač (C), Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík. Trenér: Jaroslav Kofroň.
SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Miklík, Mojžíš (A), Sedlák, Žabčík, Peslar, Haloda M., Kobylík, Kužílek - Jurča, Vaněk, Romančík - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Kadlec, Kuba, Hložánek - Hlaváč, Černohous, Venclík. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Úvod utkání přitom vůbec nenasvědčoval divokému průběhu. Oba týmy se ze začátku trochu oťukávaly a hru ovlivnil nemalý počet vyloučených. Drtiči se dokonce museli bezmála minutu a půl bránit ve třech, ale v tomto oslabení podali výborný výkon a tlak Tatry ustáli. Následně jim byla poskytnuta taktéž přesilová hra, i ta ale zůstala nevyužita.

Střelecký účet utkání načal zkušený Martin Tomášek. Kopřivnice se však neradovala dlouho. Hodonínskou krasojízdu zahájil pohotovou střelou Jakub Kadlec. Stále se však jednalo o poměrně klidné utkání. Oba týmy si vyzkoušely další přesilovky. Půlku té kopřivnické uťal zvuk sirény označující konec první periody.

Těsně po konci přesilovky Tatrovky se do hry ve větším počtu hráčů dostali také Drtiči a byli v ní úspěšnější. Těsně před koncem početní výhody se totiž po krásné akci uvolnil Dominik Matula a dostal Baník do vedení. O čtyři minuty později se dostal ke střele snajpr Michal Romančík a bylo to o dvě branky.

Kopřivnice se snažila být aktivnější, ale Drtiči hráli chytře a využívali většiny svých šancí. Důkazem budiž další zásahy Dominika Matuly a Jakuba Kadlece, které od sebe dělilo pouhých čtyřiačtyřicet vteřin. Ke konci třetiny došlo ještě k potyčce mezi obráncem Halodou a hostujícím kapitánem Pargáčem, ale to už se třetina pomalu chýlila ke svému konci.

Do další části Kopřivnice opět nastoupila aktivně a měla dokonce šanci v podobě přesilové hry při vyloučení Michala Venclíka. V té ale neslavila úspěch a skórovali tak opět Drtiči. Ve hře pět na čtyři korunoval svůj úžasný večer hattrickem Jakub Kadlec, jen aby byl o čtyřiadvacet vteřin později následován Michalem Kubou. Na tuto branku Kadlec asistoval.

O menší korekci skóre se postaral po přihrávce Hrubého Ondřej Sluštík, na víc se v tomto utkání však Kopřivnice nezmohla. Utkání se již spíše dohrávalo, ale přece jen došlo k další úpravě výsledku, a to když Pavel Mojžíš z přihrávky Martina Miklíka překonal svého loňského spoluhráče Petra Hromadu a zapsal tak konečnou tečku za tímto velmi povedeným zápasem. Velmi dobrý výkon podal také Ondřej Haloda, který v tomto utkání zastoupil zraněného Zdenka Kotvana.

Jaroslav Kofroň (Kopřivnice):
Soupeř byl lepší a ukázal svou kvalitu. Nás brzdily zbytečné fauly a zbytečné chyby v obraně.

Kluky dnes musím pochválit. Od začátku jsme si plnili to, co jsme si řekli před zápasem. Myslím si, že jsme byli od první minuty lepším týmem, než domácí. Sice jsme prohrávali, ale hned v následujícím střídání jsme srovnali a pak už jsme byli, podle mého, jasně lepší. Po gólu na 3:1 jsme začali trochu bláznit, ale po chvilce se kluci zase uklidnili. Dali jsme pěkné góly a myslím si, že si po zásluze odvážíme z Kopřivnice tři body. Podržel nás Ondra Haloda, který nastoupil v bráně za zraněného Zdenka Kotvana. V sobotu nás čeká těžké utkání se silnou Porubou, proto bychom chtěli naše fanoušky poprosit, aby nás přišli podpořit v co největším počtu.

1. POR Poruba 18 98:44 45
2. HOD Hodonín 19 77:55 36
3. SUM Šumperk 19 71:57 31
4. VAL Val. Meziříčí 19 62:60 26
5. NJI Nový Jičín 19 49:68 26
6. KOP Kopřivnice 19 56:85 24
7. OPA Opava 19 43:87 10

Copyright © 2003-2017 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS