Hokejový klub Opava - SHK Hodonín 3:5 (onlajn přenos)

Střelecké trápení Drtičů, Skalica byla na Slovácku produktivnější a veze si domů vítězství

pátek 1.9.2017 | Jan Hochman

Hodonínským hokejistům to v závěru přípravy na novou sezonu „nelepí“. Po prohře s Moravskými Budějovicemi a Trnavou jim dnes v podvečer připravila třetí porážku v řadě slovenská Skalica. Drtiči se trápí střelecky. Na gól se v posledních zápasech Jihomoravané neuvěřitelně nadřou a jinak tomu nebylo ani dnes. Jedinou branku vstřelil až v 52. minutě Daniel Vaněk, to ale bylo na vítězství proti Skalici, která se trefila hned čtyřikrát, málo.

Příp., pátek 1.9.2017
SHK Hodonín - HK Skalica  1:4  (0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 52. Vaněk (Jurča) - 3. Janáč (Straka), 36. Škápik (Vereš), 46. Dufek (Kučera), 54. Hluch (Kučera). Rozhodčí: Lidák, Volf - Maloušek, Olšar. Vyloučení: 5:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 509. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
SHK Hodonín: Haloda O. (Kotvan) - Mojžíš (A), Miklík, Sedlák, Žabčík, Haloda M., Peslar, Kužílek, Kobylík - Jurča, Vaněk (A), Romančík - Matula, Peš (C), Sajdl - Kadlec, Černohous, Hložánek - Venclík, Hlaváč. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.
HK Skalica: Petrik (Košút) - Kridl, Pavešic, Dufek, Hujsa (C), Dimitriev, Drahorad, Horváth, Jurák, Starka, Jarolín (A), Okoličány, Kotzman, Mikéska, Škápik (A), Janík, Hluch, Vereš, Kukliš, Janáč, Kučera. Trenér: Michal Ružička.

Závěrečnou domácí přípravu neabsolvovala trojice hodonínských útočníku Ondřej Stehlík, Matěj Charvát a Michal Kuba, které ze hry vyřadilo zranění.

Běťkovi svěřenci vstoupili do utkání aktivněji, z prvního gólu se však radovali hostující hokejisté. Patrik Janáč přihrával svému spoluhráči a jeden z domácích bránících hráčů si nešťastně srazil kotouč do vlastní brány. Šanci na odpověď dostali domácí vzápětí, ve vlastní přesilovce ale mohli naopak sami podruhé inkasovat. A Baníku se nevedlo ani v další navazující početní výhodě.

Následně si přesilovku vyzkoušela i Skalica, ale ani Ružičkově družině se fauly gólově potrestat nepodařilo. V závěru první třetiny měli domácí hráči dlouhou výhodu o dva hráče, kterou se jim ale do sirény ukončující první dvacetiminutovku využít nepodařilo. Do druhé třetiny nenastoupil domácí útočník Sajdl, který musel odstoupit po nepěkném a zbytečném faulu Pavešice.

Skaličané po změně stran ubránili oslabení tři na pět, ve kterém byl blízko vyrovnání Jurča. Hodonínští měli i nadále opticky více ze hry, ale na hokejky domácích hráčů se lepila nepřesnost, díky které se jim nedařilo vyrovnat. A tak přišel zákonitý trest. Čtyři minuty před druhou pauzou Drtiči ve vlastní přesilovce propadli a Ľubomír Škápik zakončil přečíslení tři na jednoho přesně.

O druhé přestávce byla v kabině domácího mužstva rušno a trenéři museli hodně zvednout hlas, ani to však bohužel Drtiče ze střeleckého zakletí neprobudilo. Naopak. Skalica v šesté minutě poslední třetiny potřetí dosáhla gólu. Byl to hodonínský odchovanec Aleš Dufek, který překonal Halodu.

Až osm minut před koncem utkání se domácím podařilo prolomit své střelecké trápení. Ve hře čtyř proti čtyřem dokázal smazat nulu na Petríkově kontě Daniel Vaněk. Radost však domácím vydržela jen dvě minuty, kdy vrátil slovenskému mužstvu tříbrankový náskok Tomáš Hluch. Drtiči tak zakončili domácí přípravné zápasy porážkou od Skalice v poměru 1:4.

Na závěr přípravy jsme si vybrali silného soupeře. Skalica ukázala, že ne náhodou vloni bojovala o postup do extraligy. Myslím si, že herně jsme určitě nebyli horším mužstvem, ale bohužel nás v současné chvíli trápí produktivita. Dnes se k tomu přidaly i katastrofální přesilovky. Dvakrát jsme hráli dokonce pět na tři. Musíme si sednout k videu a pořádně to rozebrat. Negativem dnes je další zranění, které nám v přípravě vyřadilo už čtvrtého hráče. Doufám, že si to všechno vybereme teď a do mistráků budeme všichni zdrávi.

Michal Ružička (Skalica):
Dnes to určitě nebylo jednoduché utkání. Hodonín výborně bruslil a dohrával souboje. My jsme měli štěstí v tom, že jsme na začátku dali hodně šťastný gól, který nás povzbudil. Kluci podali stoprocentní výkon a dokázali udržet vedení až do konce utkání.