SHK Hodonín - Draci Šumperk 0:3 (onlajn přenos)

Drtiči vstoupili do ligy pravou nohou! Výhru nad Novým Jičínem režíroval hattrickem Michal Romančík

sobota 9.9.2017 | Jan Hochman

Úvodní zápas ligového ročníku vyšel hodonínským hokejistům na jedničku. Domácí vedli po dvou třetinách díky třem gólům Michala Romančíka o tři branky, na začátku posledního dějství navýšil skóre Dominik Matula a Drtiči si v pohodě kráčeli k prvnímu tříbodovému zisku sezony. Hosté pak sice snížili, ale když hned v následující minutě vrátil Baníku čtyřbrankový náskok Jakub Peslar, bylo o vítězi dnešního duelu rozhodnuto.

1.kolo, sobota 9.9.2017
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  5:1  (1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Romančík (Vaněk), 38. Romančík (Kobylík, Vaněk), 39. Romančík (Vaněk), 42. Matula (Sajdl, Sedlák), 46. Peslar - 44. Pecha (Gebauer, Zedník). Rozhodčí: Volf - Maloušek, Wesley. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 951. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Miklík, Peslar, Sedlák, Žabčík, Kužílek, Haloda M., Kobylík, Polesný - Jurča, Vaněk, Romančík - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Kadlec, Kuba, Hložánek - Hlaváč, Černohous, Venclík. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.
HK Nový Jičín: Slovák I. (Kohn) - Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Heinzl, Mrowiec, Tomeček, Metelka - Gebauer (A), Palacký, Krupa - Pecha, Málek, Motloch - Chvostek, Kocián (C), Bednář - Zedník, Slovák II. Trenér: Petr Macháček.

Hodonínská kabina hlásila před ligovou premiérou tři vynucené absence. Kromě útočníků Matěje Charváta s Ondřejem Stehlíkem nemohli trenéři využít ani služeb nejzkušenějšího obránce Drtičů Pavla Mojžíše.

Oba celky začaly poměrně opatrně a na domácích i hostujících hráčích bylo vidět, že nikdo nechce udělat chybu. Na první gól však čekali přítomní diváci jen necelých pět minut. Vaněk zavezl kotouč do útočného pásma, kde našel přesně hůl Michala Romančíka a letní posila ze Skalice otevřela gólový účet letošní sezony.

Příležitost na vyrovnání měli hosté v polovině první třetiny, kdy byl na trestnou odeslán Kobylík. Defenziva Baníku v čele s Kotvanem ale oslabení dokázala zvládnout bez újmy. V závěru prvního dějství se museli předvést oba brankáři, domácí Kotvan si poradil se střelou Chvostka, na druh= straně Slovák uchránil brankovou čáru před Sajdlem.

Do druhé dvacetiminutovky vlétli domácí hráči jako uragán a Slovák v jičínském brankovišti se měl co ohánět. Postupně musel likvidovat velké příležitosti Hložánka, Romančíka a pak i dvojice Černohous - Matula. Jičínští se výrazněji ke slovu dostali opět až v jedenatřicáté minutě, kdy měl slibnou možnost Slovák II., proti hostujícímu útočníkovi se ale s parádním zákrokem vytasil hodonínský strážce svatyně Kotvan.

V pětatřicáté minutě byl blízko své druhé brance Romančík, ale Slovák I. tentokrát ještě dokázal proti slovenskému útočníkovi zakročit. O tři minuty později už ale Michal Romančík souboj s hostujícím brankářem vyhrál a střelou mezi rukou a tělem zvýšil náskok domácích na 2:0. Neuběhla ani minuta hry a nevysoký slovenský šikula zkompletoval hattrick. Skvěle sehranou přesilovku ukončil Michal Romančík už po pěti vteřinách parádním zakončením pod horní tyč.

Drtiče nepřešel gólový apetit ani po změně stran. Necelé dvě minuty po změně stran zakončil prodloužené střídání druhé hodonínské formace Dominik Matula, který překonal Slováka I. počtvrté. Na konci čtyřiačtyřicáté minuty se poprvé gólově prosadili i hosté. Hostující mladíček Daniel Pecha překonal výtečně chytajícího Kotvana dorážkou z hranice brankoviště.

Nádech Macháčkových svěřenců však dlouho netrval. Minutu a půl po snižující jičínské trefě natáhl k nechytatelné střele Jakub Peslar a i ex-porubský obrance tak okořenil svůj první soutěžní start v dresu SHK gólovým zásahem. Do závěrečné sirény se už skóre nezměnilo a zápas prvního kola ročníku 2017-18 tak skončil výhrou Baníku 5:1.

Jsme rádi, že máme první mistrovské utkání za sebou. Byli jsme si vědomi porážek z přípravy, nicméně tohle bylo mistrovské utkání. Do něj jsme vstoupili dobře. Myslím si, že do desáté minuty jsme byli lepším mužstvem. Hosté se pak osmělili, my naopak byli trochu nervózní, přesto jsme první třetinu dokázali vyhrát. Potom přišla naše klasická druhá třetina, která nám absolutně nevyšla. Podržel nás brankář, Zdenko měl několik parádních zákroků. Naštěstí jsme dali před přestávkou dva rychlé góly. Poslední třetinu jsme měli pod kontrolou, byli jsme jednoznačně lepší a vítězství jsme si zasloužili.

Petr Macháček (Nový Jičín):
Máme mladý tým a dneska se ta naše nezkušenost projevila, domácí si zápas pohlídali. Začátek utkání nám moc nevyšel, nechtěli jsme se dostat pod tlak. Ale když to vezmu vcelku, tak to bylo po první třetině pouze 1:0 a to byl pro nás dobrý výsledek. Chtěli jsme za tohoto stavu hrát co nejdéle. Domácí ve druhé třetině trošku zpomalili, protože chtěli dát tu druhou branku jistoty, což se jim nepodařilo. Hra se potom srovnala, měli jsme několik dobrých příležitostí k vyrovnání. Jenže jsme neproměnili šance, soupeř nás potrestal dvěma rychlými góly a to bylo zlomové.

1. HOD Hodonín 4 18:9 9
2. POR Poruba 4 18:14 9
3. NJI Nový Jičín 4 16:13 6
4. SUM Šumperk 4 16:14 6
5. VAL Val. Meziříčí 4 17:16 6
6. KOP Kopřivnice 5 16:24 5
7. OPA Opava 5 10:21 4