INFO:

Drtiči na Lapači dvakrát vedli, z druhého vítězství v sérii se ale i přesto radují Valaši, kteří tak mají po dnešku mečbol

čtvrtek 16.3.2017 | Jan Hochman

Třetí semifinále začalo pro hosty ze Slovácka velmi dobře, když už po 88 vteřinách otevřel skóre Petr Jurča. Valaši v páté minutě srovnali krok, ale o dvě minuty později už Drtiči zase vedli, když se trefil Marek Haloda. Do přestávky se ale Vsetínu podařilo dvěma slepenými góly vývoj otočit a chvíli po změně stran už vedli domácí o dvě branky. V poslední třetině pak ještě Valaši svou výhru pečetili pátým přesným zásahem a po třech zápasech je tak stav semifinálové série mezi Vsetínem a Hodonínem 2:1 pro našeho soupeře.

SF3, čtvrtek 16.3.2017
VHK ROBE Vsetín - SHK Hodonín  5:2  (3:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Teper (Vávra), 12. Teper (Čech), 13. Kucharczyk (Luka, Mojžíš), 22. Kolařík (Vávra), 48. Vávra (Kolařík) - 2. Jurča (Peš), 7. Haloda M. (Vaněk). Rozhodčí: Held, Kašík . Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 7:10, navíc Jurča (HOD) 10 minut+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3250. Střely na branku: 47:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2. Stav série: 2:1.
VHK ROBE Vsetín: Šurý (Hromada) - Jeník, Teper, Čech (A), Janáček, Mojžíš (C), Hryciow - Finsterle, Kucharczyk, Luka - Kolařík (A), Vávra, Zúbek - Hořanský, Šilhavý, Čuřík - Pokorný D., Daněk, Kajaba - Vítek. Trenéři: Jiří Dopita, Luboš Jenáček.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Haloda M., Polesný, Pokorný P. (A), Kužílek, Potekhin, Loginovsky, Miklík, Weber - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Matula - Hajný, Kuba (A), Charvát - Černohous, Venclík, Hložánek. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Hostům se povedl přímo raketový start do zápasu, skóre se měnilo jen několik málo okamžiků po úvodním vhazování. Petr Jurča po souboji v rohu kluziště šel okamžitě clonit před brankáře, kde tečoval Pešovu střelu od modré čáry mimo dosah Šurého. Valaši dokázali reagovat v páté minutě gólem Jakuba Tepera, který povedenou ránou od modré čáry odšpuntoval svůj tříbodový večer.

Netrvalo dlouho a Jihomoravané si vzali své vedení zpět, pro svěřence trenéra Beťka to bylo bohužel naposledy, co v utkání měli gólově navrch. Po vhazování v útočném pásmu si na osu hřiště vybruslil obránce Marek Haloda, který svižnou střelou rozvlnil síť za vsetínským brankářem. O několik momentů později hráli domácí svou první přesilovku, kterou nedokázali využít. Stejná herní situace se jim naskytla v jedenácté minutě po vyloučení Petra Pokorného, a v té již byli Vsetínští úspěšní.

Čech nabil přes celou šířku pásma Jakubu Teperovi, po jehož ráně příklepem se hodonínský brankář natahoval marně. Neuběhla ani půl minuta a misky vah se přiklonily opět na stranu Vsetína. Bleskový obrat dokonal Radim Kucharczyk, který se dokázal nejlépe zorientovat před Kotvanovým brankovištěm a dopravit kotouč za brankovou čáru.

Pokud se Hodonínským povedl vstup do první třetiny, pak domácí učinili totéž na začátku té druhé. Čuřík uvolnil chytrou přihrávkou Jana Kolaříka na levém kruhu, který poslal kotouč tvrdě pod horní tyč hodonínské klece. Drtiči mohli být o minutu později rádi, že rozdíl ve vstřelených gólech není větší. Kajaba se ocitl před zcela prázdnou brankou a už se do ní chystal zamést puk, jenže Kotvan fantastickým zákrokem vytěsnil jeho pokus mimo tři tyče.

Na konci druhého dějství měli hráči Baníku hned několik příležitostí ke snížení, Jurča jel v sedmatřicáté minutě dokonce trestné střílení, jenže se mu nepovedlo Šurého rozházet. Krátce nato měli hosté k dispozici i krátkou přesilovku pět na tři, jenže i tento moment dokázali Vsetínští ustát. A zhruba dvanáct minut do konce základní hrací doby přidali definitivní pojistku. Tomáš Vávra zachytil kotouč z hole Tepera těsně před Kotvanem a nadvakrát jej dokázal překonat.

Stejně jako v předešlých duelech jsme do utkání vstoupili dobře a opět jsme se dostali do vedení. Soupeř srovnal, ale nám se opět podařilo dát gól. Bohužel jsme ani tentokrát vedení dlouho neudrželi a Vsetín do přestávky skóre otočil. Druhá třetina byla z naší strany zlá. Byla to určitě naše nejhorší druhá třetina v průběhu celého playoff. Hru jsme v této části vůbec nezvládali, neustále jsme čelili brejkům a jen díky Zdenkovi jsme neprohráli druhou část vyšším rozdílem. Do poslední třetiny jsme šli s odhodláním poprat se o to, ale Vsetín si to už zkušeně pohlídal a dotáhl zápas do vítězného konce. Určitě se ale ani za stavu 2:1 nevzdáváme a v sobotu uděláme vše pro to, abychom se do Vsetína v pondělí vrátili.

1. VSE Vsetín 40 201:90 109
2. POR Poruba 40 177:129 77
3. SUM Šumperk 40 165:133 74
4. HOD Hodonín 40 157:153 64
5. OPA Opava 40 123:130 60
6. VAL Val. Meziříčí 40 123:151 47
7. NJI Nový Jičín 40 118:138 45
8. KOP Kopřivnice 40 139:186 42