SHK Hodonín - HK Nový Jičín 2:1 (onlajn přenos)

Drtiči dotáhli dvoubrankovou ztrátu, ze šlágru kola berou Jihomoravané po nájezdech nakonec bod

středa 11.10.2017 | Jan Hochman

Nejsledovanější souboj desátého kola nabídl parádní podívanou a nakonec celkem devět branek. Domácí Poruba si ve druhé části vypracovala dvoubrankový náskok, ale Drtiči do přestávky třemi góly otočili skóre na svou stranu. Ostravanům se ale záhy po změně stran podařilo vyrovnat a nerozhodný stav vydržel až do konce základní hrací doby i následného prodloužení. V nájezdové loterii byli úspěšnější domácí borci, kteří tak z dnešního parádního duelu berou o jeden bod navíc.

10.kolo, středa 11.10.2017
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  5:4sn  (2:1, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Luka, 19. Fojtík (Zachar, Haas), 31. Janota (Zdeněk), 41. Zdeněk (Janota, Káňa), rozh. náj. Káňa - 5. Peš (Matula, M. Haloda), 32. Romančík (Peslar), 37. Peslar (Mojžíš, Matula), 37. Vrána (Peslar, Romančík). Rozhodčí: Cabák - Barteček, Novák. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 325. Střely na branku: 31:46. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4, 5:4. Nejlepší hráči Hodonína: ☆ Vrána, ☆☆ Romančík, ☆☆☆ Mojžíš.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) - Dresler (A), Popela, Janota, Kaluža, Puškár, Adam, Slavík, - Říha, Haas, Zachar (C), Fojtík (A), Káňa, Zdeněk, Luka, Ballner, Jaroš, Ollender, Sztefek, Schwarz, Gelnar. Trenér: Aleš Flašar.
SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Peslar, Mojžíš (A), Sedlák, Miklík, Kužílek, Haloda M., Žabčík - Hložánek, Vaněk, Vrána - Matula, Peš (C), Kadlec - Sajdl (A), Kuba, Romančík - Stehlík, Černohous, Charvát - Hajný. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Hned v úvodu utkání se dostali hodonínští hokejisté do slibné šance. Jakub Kadlec získal puk na modré čáře a tvrdou střelou nastřelil tyč. O pár minut později se však už skóre měnilo, nicméně do vedení šel tým Poruby. Ostravský kanonýr Vladimír Luka si nabruslil před brankáře Halodu a překonal jej bekhendovým blafákem.

Ani ne o minutu později už bylo vyrovnáno. Puku se ujal hodonínský kapitán Petr Peš a střelou pod lapačku si připsal jubilejní dvoustou branku v dresu Drtičů. I další minuty první třetiny se nesly v ofenzivním duchu. Dalším hráčem, který byl blízko ke skórování, byl David Zachar, který po pěkné individuální akci však narazil na betony Ondřeje Halody.

Útočný hokej nahoru - dolů mohli potvrdit gólem z hodonínských řad Dominik Matula, jeho střelu do horních pater brány Kůdela vykryl. Na druhé straně to pak byl Jan Dresler, který orazítkoval tyč hodonínské brány.

V následujících minutách měli převahu hodonínští hokejisté. Tlak Drtičů vyústil v dobrou individuální kaci Michala Romančíka, který z mezikruží nastřelil brankovou konstrukci. Drtiči mohli pokračovat v útočném snažení v přesilové hře, nicméně rozhodčí po půlminutě početní výhody vylučoval i na straně Hodonína a počet hráčů na ledě se vyrovnal.

Ke konci první dvacetiminutovky o sobě dali vědět domácí hokejisté. Nejprve si připravil slibnou příležitost Vladimír Luka, proti jehož střele vytáhl Haloda dobrý zákrok. Na střelu Josefa Fojtíka však už byl krátký.

Druhou část začínala Poruba v početní výhodě. Domácí borci si vypracovali dobrou šanci ke skórování, Ondřej Haloda byl však proti a podržel svůj tým. Další dobrý zákrok vyráhl Haloda proti Zacharově střele. Jeho protějšek Kůdela se také předvedl v dobrém světle, když v krátkém sledu vytáhl několik dobrých zákroků.

Poruba v polovině zápasu dostala možnost další přesilové hry a tentokrát se jí podařilo ji proměnit. Ex-Drtič Michael Janota napřáhl od modré čáry a puk doplachtil až do sítě, čímž Ostravané odskočili svému soupeři na rozdíl dvou branek. Stejně jako u prvního gólu ale nemuseli dlouho čekat na odpověď.

O pětadvacet vtěřin později už to bylo opět jen o gól. Mezi střelce se zapsal Michal Romančík a držel svůj tým na dostřel vyrovnání. To se taky ještě v druhé třetině povedlo. Drtiči si vytvořili tlak a ten vyústil v branku Jakuba Peslara.

Po vyrovnávací brance byla Poruba poslána do čtyř a Oranjes bleskově využili přesilovou hru a ujali se poprvé v zápase vedení. Jakub Vrána byl pohotový v předbrankovém prostoru a prosadil se po dorážce.

Ke srovnání stavu došlo v první minutě třetí části. Jiří Zdeněk těsně před hodonínským brankářem tečoval Janotovu střelu a upravil stav utkání na 4:4. Poruba mohla opět vést, ale situaci dvou na jednoho dobře vyřešil hodonínský zadák Jakub Peslar a zablokoval přihrávku.

Svou šanci dostali také hráči Hodonína. Kuba vyslal nebezpečnou střelu, která nadělala Kůdelovi problémy. Drtiči si ještě zkusili hru v početní výhodě, ta však nepřinesla další gól. Skórovat se nepodařilo Baníku ani při hře pět na pět, když se Drtiči dostali do přečíslení. Z porubských řad zahrozil ještě Káňa, který svou šanci však nedokázal využít. V poslední minutě třetí části byla Poruba poslána do čtyř, dokázala však ubránit nápor Hodonína a utkání dospělo po nerozhodném prodloužení až do samostatných nájezdů, ve kterých svému týmu vystřelil bonusový bod Tomáš Káňa.

Aleš Flašar (Poruba):
Postavili jsme se velmi silnému a zkušenému mužstvu. Stejně jako v Hodoníně to bylo dle mého názoru remízové utkání, škoda jen toho, že jsme si ve druhé třetině zase vybrali nějakou tu šestiminutovku, kdy jsme polevili a kdy nás Drtiči opravdu tlačili a byli mnohem lepší. Musím ale poděkovat zase klukům za ten závěr, kdy jsme dokázali srovnat a v nájezdech otočit, takže za dva body jsme rádi.

Dnes jsme odehráli v Porubě velmi dobrý zápas a myslím si, že bod navíc dnes nezískalo lepší, ale šťastnější mužstvo, o čemž svědčí i počet střel. Měli jsme spoustu střídání, kdy jsme soupeře zamkli v jejich pásmu a vytvořili jsme si spoustu šancí. Mohli jsme rozhodnout i v prodloužení, které se taky odehrávalo v naší režii. Bohužel rozhodly opět nájezdy, které jsou hop nebo trop a nám zatím nejdou. I tak chci klukům poděkovat za velmi dobrý výkon.

1. POR Poruba 24 113:65 53
2. HOD Hodonín 25 113:74 50
3. SUM Šumperk 25 115:73 46
4. VAL Val. Meziříčí 25 87:83 38
5. NJI Nový Jičín 25 62:86 36
6. KOP Kopřivnice 25 68:109 26
7. OPA Opava 25 57:125 12

Copyright © 2003-2017 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS