HK Nový Jičín - SHK Hodonín 2:5 (onlajn přenos)

Drtiči ani na třetí pokus na Draky nevyzráli, ze Šumperku se vracejí s prázdnou

středa 8.11.2017 | Jan Hochman

První letošní zápas na domácím ledě si nenechalo v Šumperku ujít sedm stovek diváků, kteří viděli celkem šest branek. O první z nich se postaral hodonínský Michal Kuba, který poslal Drtiče do vedení. Pak se ale dvakrát v řadě trefili domácí a na tahu byli hosté. Vyrovnání se Baník dočkal v osmačtyřicáté minutě, trefil se Jakub Hajný. Šumperk pak ale ještě dvakrát překonal hodonínskou obranu v čele s Ondřejem Halodou a tři body tak zůstávají na severu Moravy.

18.kolo, středa 8.11.2017
Draci Šumperk - SHK Hodonín  4:2  (0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 32. Ostřanský (Fischer, Šťáva), 38. Vachutka (Cink), 52. Vachtuka (Řezáč, Půhoný), 56. Kovařík (Králík, Vymazal) - 10. Kuba (Romančík, Haloda M.), 49. Hajný (Peš, Mojžíš). Rozhodčí: Šutara - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 714. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) - Gewiese, Procházka, Řezáč,Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák T. (C) - Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal (A), Cink (A), Kovařík, Vachutka, Fischer. Trenér: Pavel Hulva.
SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Sedlák J., Mojžíš (A), Peslar, Miklík, Haloda M., Kužílek, Kobylík, Žabčík - Hložánek, Peš (C), Sajdl (A) - Vaněk, Matula, Vrána - Kuba, Kadlec, Romančík - Hajný, Černohous, Charvát. Trenér: Roman Čechmánek.

Jako první se do velké příležitosti dostal Půhoný, Haloda však dobře zakročil vyrážečkou a nedovolil brzkou změnu skóre. Ani Schejbal nedokázal svůj střelecký pokus přetavit v branku a v úvodních minutách zápasu se hrál spíš opatrný hokej. Až v další šanci se ocitl opět Půhoný, byl faulovaný a jeho tým dostal k dispozici přesilovou hru.

Drakům hra v početní výhodě nevyšla podle jejich představ a minutu po návratu Kuby z trestné lavice se dokonce radovali Drtiči z gólu. Byl to právě Michal Kuba, který si odpykal dvouminutový trest a poté poslal svůj tým do vedení.

Chvíli nato šli Drtiči opět do čtyř. Minutu a půl po vypršení trestu byli Drtiči opět posláni na trestnou lavici a Šumperk měl krátkou přesilovku pět na tři, nicméně Drakům se ji nepodařilo využít a naopak místo toho Cink oslabil svůj tým faulem. V této příležitosti se dostali hodonínští hokejisté do přečíslení dvou na jednoho, Ďurkáč však skvěle vystihl přihrávku Kužílka a šumperský brankář nemusel tudíž zasahovat.

Do konce periody byli Drtiči ještě dvakrát vyloučení, ani jednu z těchto možností ale Draci gólově nepotrestali. Část přesilovky Šumperk odehrál ještě ve druhé třetině, ani tentokrát ale Haloda nepustil puk za svá záda. Blízko k tomu bylo po příležitosti Cinka, ten však nedokázal usměrnit puk do sítě.

Hodonín měl blízko k druhé brance. Černohous jel sám na Lakosila, domácí brankář však dokázal přečíst Černohousův záměr a s kličkou do bekhendu si poradil. O dvě minuty později už se Drtiči radovali z branky, nakonec však museli pokračovat ve hře za stavu 1:0 na znamení brakového rozhodčího, který situaci jako gólovou neposoudil.

Naopak Šumperk se mohl radovat z vyrovnání a tahle branka už byla regulérní. Fisher tváří v tvář Halodovi neuspěl, celou situaci ale ještě dobruslil Milan Ostřanský a prosadil se z dorážky. Lehečka mohl o pár chvil později poslat svůj tým do vedení, při samostatném úniku volil střelu, tu ale Haloda dokázal vyrazit.

To ale Draky nemuselo tolik mrzet. O třiadvacet vteřin později totiž přišla další šance a Šumperk se poprvé v utkání dostal do vedení. Cink po dobré spolupráci předložil kotouč Danielu Vachutkovi a ten zakončil na 2:1 pod horní tyč hodonínské brány.

Třetí periodu začali aktivněji domácí hokejisté. Šumperk se dostal do přečíslení tři na jednoho, v této situaci předložil Sedlák puk Vymazalovi, a jeho střelu dokázal Ondřej Haloda zneškodnit. V čase 48:17 vstřelili Drtiči vyrovnávací branku a začínalo se opět od nuly. Pešovu střelu vyrazil brankář Lakosil na Jakuba Hajného a ten už se v zakončení nemýlil.

Po vyrovnávacím gólu dostal Šumperk možnost přesilové hry. Tu se mu využít nepodařilo, vteřinu po návratu hodonínského hráče z trestné lavice však Draci skórovali. Řezáč napřáhl na modré čáře a puk v předbrankovém prostoru tečoval Daniel Vachutka, který změnil směr kotouče a ten zapadl přesně k levé tyči Halodovy brány.

Pět minut před koncem už to bylo o dvě branky. Lubomír Kovařík se ocitl v samostatném úniku a ten proměnil střelou pod betony hodonínského brankáře. Hodonín ještě hrál přesilovku, v ní se mu nepodařilo skórovat a Šumperk si závěr zápasu už pohlídal a z prvního domácího zápasu sezony tak bere všechny tři body.

Pavel Hulva (Šumperk):
Nebylo to dnes jednoduché. Musím před kluky smeknout, že dnes zvládli předvést velmi dobrý výkon. Fanoušci samozřejmě měli očekávání výhry, ale Hodonín je hodně těžký soupeř. Myslím, že jsme měli dobrý nástup, ale bohužel se nám nepodařilo proměnit dvě tutovky. Pak sice soupeř potrestal naši chybu a vedl, ale klobouk dolů před našimi hráči. Řekli jsme si něco v kabině a přesně tak potom hráli. Od druhé třetině jsme byli podle mě jasně lepší mužstvo a měli i hodně příležitostí. Důležité bylo, že nás nepoložilo ani srovnání soupeře na 2:2.

Jana Gajošová (předsedkyně SHK Hodonín):
Celému týmu bych chtěla poděkovat za dnešní výkon. Na zápase jsem byla a kluci nechali na ledě všechno. Pokud ale budou pískat rozhodčí, kteří mají nulovou kvalitu, pak vůbec nemá význam zápasy druhé ligy vůbec hrát. Příště mi může rozhodčí raději poslat fakturu za kontumaci a my ušetříme za autobus.

20.9. | Hodonín - Šumperk | 0:3
14.10. | Hodonín - Šumperk | 4:5p
8.11. | Šumperk - Hodonín | 4:2