Baník ve šlágru kola vedl, Poruba pak ale během tří minut dala čtyři branky a rozhodla o svém vítězství

středa 29.11.2017 | Jan Hochman, Adam Krátký

Skóre zápasu dvou nejlepších týmů moravské divize druhé ligy otevřel v polovině první třetiny Dominik Matula a Drtiči vedení udrželi až do přestávky. Po ní ale přišla pro Jihomoravany černá tříminutovka, během níž se Ostravanům podařilo čtyřikrát rozvlnit síť hodonínské brány. Šanci na bodový zisk vykřesal v polovině utkání Jakub Kadlec, to ale byl poslední gólový zářez Drtičů v tomto zápase. V samotném závěru utkání ještě pojistil výhru Poruby svou třetí trefou v zápase Fojtík.

24.kolo, středa 29.11.2017
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  5:2  (0:1, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Fojtík (Hryciow, Slavík), 24. Fojtík (Haas, Zachar), 24. Zdeněk (Káňa, Slavík), 25. Hryciow (Jaroš), 59. Fojtík (Zachar) - 9. Matula (Miklík, Sedlák), 28. Kadlec (Jurča, Charvát). Rozhodčí: Cabák - Bojda, Mikler. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) - Dresler (A), Slavík, Kaluža, Hryciow, Adam, Popela, Puškár - Haas, Zachar (C), Fojtík (A), Káňa, Zdeněk, Luka, Finsterle, Jaroš, Ollender. Trenér: Aleš Flašar.
SHK Hodonín: Haloda O. (25. Kotvan) - Sedlák, Miklík, Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Romančík, Vaněk, Vrána - Jurča, Charvát, Kadlec - Černohous, Venclík. Trenér: Roman Čechmánek.

Jako první se do šance dostali Drtiči, konkrétně Michal Romančík, který v rychlosti prošel kolem obránce a nastřelil beton Kůdely. O další pokus se postaral domácí Káňa, který taktéž vyprášil beton Halody. V deváté minutě se fanoušci dočkali první branky utkání. Po pěkné kombinaci ve středním pásmu se ke střele mezi kruhy dostal Dominik Matula a tvrdou střelou překonal Kůdelu. Torax si šel za vyrovnáním a odměnou jim mohl být gól, ale Haloda předvedl dobrý zákrok proti střele Finsterleho. První třetina byla plná vyložených šancí.

Do té další se dostal hodonínský Jurča, ale ani on z bezprostřední blízkosti neuspěl a domácí uklidili puk až na zakázané uvolnění. Za faul loktem šel na trestnou lavici Kužílek a domácí měli možnost skórovat. O to se po chvíli přesilové hry mohl postarat střelec Luka, ale netrefil úplně prázdnou branku. V osmnácté minutě se již hráči společně s fanoušky radovali ze vstřeleného gólu, ale rozhodčí regulérně rozpažil, protože puk nepřešel brankovou čáru celým svým objemem.

Začátek prostřední části byl pro Hodonín jako z hororového filmu. Porubě se totiž během necelých pěti minut podařilo čtyřmi góly otočit stav utkání. Jako první se trefil Josef Fojtík, který se jako první dostal k odražené střele Hryciowa. Druhý gól přidal opět Josef Fojtík. Jeho střelu Haloda neudržel a mezi betony procestoval puk až do branky. O šestnáct vteřin později se domácí radovali potřetí. Jiří Zdeněk prošel kolem dvou bránících hráčů a střelou nad lapačku přidal třetí branku svého týmu.

Po třetím gólu se do obrovské šance dostali Drtiči. V úniku tři na jednoho, ale hráč, který zakončoval, netrefil poloprázdnou branku. Nedáš, dostaneš. Situace, která teď byla k vidění v ostravské aréně. Po neproměněné šance Baníku přidali domácí čtvrtý zásah do hostující svatyně. Po střele Jaroše se k odraženému puku dostal Michal Hryciow a ten neměl problém dostat puk do sítě. Po téhle brance přistoupil trenér Čechmánek k výměně brankářů. Ondřeje Halodu nahradil Zdenko Kotvan, který se vrátil do sestavy po delší době kvůli zranění.

Nový impuls v brance Drtičům pomohl k brance. Po několika střelách na Kůdelu se ujala až za Jakuba Kadlece. Ten tak snížil na rozdíl dvou branek. Po téhle brance byli hosté aktivnější a snažili se přidat i třetí branku, ale Kůdela v domácí brance držel svůj tým. V polovině utkání se snažil Zachar dorážet svou vlastní střelu z velkého úhlu, ale Kotvan včas přitiskl beton k tyčce.

Do téhle minuty bylo utkání docela divoké a následovala pasáž, který byla o něco klidnější. Až za několik minut se ve velké šanci objevil Jaroš, který v samostatném úniku nepřekonal Kotvana. V další akci opět domácí. Fojtík se snažil završit svůj hattrick, ale rázně proti mu byla Kotvanova lapačka. Ačkoliv byli Drtiči v druhé periodě střelecky aktivnější, byli to domácí, kteří vsítili čtyři branky a dostali se do dvoubrankového vedení.

Na začátku poslední části se Fojtík opět snažil dovršit hattrick. Kotvan byl znovu proti. Luka společně s Ollenderem se snažili překonat Kotvana. Hodonínský brankář nepustil puk za svá záda. V další šanci byl opět střelec Luka, ale i tentokráte byl úspěšnější Kotvan. Dvě minuty před koncem utkání se ještě do velké šance dostal Jurča, ale domácí obránce mu včasným zákrokem znemožnil zakončit. Poslední slovo v utkání měli domácí. Josef Fojtík to dokázal a završil hattrick, když tečoval střelu Zachara.

Aleš Flašar (Poruba):
Po debaklu, který jsme schytali v Šumperku, nás i tentokrát čekal velmi těžký zápas, jelikož dorazil tým, který je stejně jako Šumperk v horních patrech tabulky, navíc vyhrál čtyřikrát v řadě. Věděli jsme tedy, že musíme být trpěliví a hrát ze zajištěné obrany. Něco jsme po té první třetině klukům řekli a já jsem jen rád, že jsme na ně potom vletěli a utkání rychle rozhodli. Ta výborná tříminutovka byla určitě zlomovým momentem, trochu sice mrzí snižující branka na 4:2, kdy jsme si utkání sami zdramatizovali. Stojíme ale zase nohama na zemi, za vítězství jsem hrozně rád, protože na hráčích byla opravdu velká chuť po vítězství.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Odehráli jsme velmi slušně první třetinu, za kterou musím hráče pochválit. Utkání rozhodly tři minuty zkraje druhé třetiny, během níž jsme dostali čtyři branky. I když jsme se pak herně dokázali opět zvednout, tak nás tento krátký výpadek stál lepší výsledek. Ve druhé i třetí třetině jsme si vypracovali dostatek šancí na to, abychom se zápasem ještě něco udělali, ale bohužel jsme neproměnili ani ty nejvyloženější gólové příležitosti.

1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33