INFO: Příprava: BK Havlíčkův Brod - SHK Hodonín 7:5 (onlajn přenos)

Za nerozhodného stavu se Drtiči pojedou porvat o další bod na vsetínský Lapač

středa 15.3.2017 | Ivan Hochman

Po druhém semifinálovém zápase se stav série vyrovnal. Vsetín měl na hodonínském zimním stadionu střeleckou převahu a většinu času se hrálo právě před bránou Hodonína. Hostům se podařilo otočit stav utkání a vypracovat si dvoubrankový náskok, Drtiči však ještě dokázali snížit na 2:3. V závěrečné hře bez brankáře ale inkasovali a vsetínští hráči se vracejí na domácí půdu se splněným cílem a prvním vybojovaným bodem. Na výhru bude chtít Vsetín navázat na domácím kluzišti a odčinit tak prohru z prvního semifinále, naopak Drtiči se pokusí svůj úspěch na Lapači zopakovat.

Semifinálová série se úplně neodvíjí takovým směrem, který se po prvním kole playoff očekával. Drtiči v prvním utkání dokázali favorita překvapit a zvítězili 3:2 po prodloužení, ke stejnému počinu neměli daleko ani v druhém měření sil.

Valaši přitom měli po celý zápas více ze hry, už ze začátku střetnutí obsadili útočené pásmo a zavřeli domácí před Kotvanem. První nebezpečná šance přišla ve druhé minutě, jenomže Dominik Pokorný promáchnul před prázdnou bránou. Vsetín měl v téže třetině ještě několik brankovým příležitostí, ani jednou se mu ale nepodařilo překonal hodonínského brankáře, jenž je dosud ústřední postavou celého semifinále. „Určitě je to základní stavební kámen úspěchu. Zdenko výborně chytá a dodává nám sebedůvěru. My musíme hrát více obětavě a srdíčkem, abychom je porazili. A že to jde, jsme si dokázali u nich,“ řekl na konto hodonínského brankáře v pozápasovém rozhovoru Martin Miklík.

O první branku zápasu se postaral na začátku druhé periody Daniel Vaněk, který z prostoru mezi kruhy prostřelil Šurého. Drtiči těsný jednobrankový náskok udrželi jen devět minut. Srovnávací branku zařídil po hezké individuální akci David Hrazdira.

Třetí část rozhodla o vítězi. Hned z kraje třetiny byli na trestnou odkázáni dva domácí hráči a Vsetín dostal k dispozici veledlouhou dvojnásobnou přesilovou hru. Jeden z hostů se sice dopustil faulu a poslal svůj tým do čtyř, nicméně i tak se podařilo Valachům skórovat. Tato branka byla rovněž nejdiskutovanějším momentem zápasu, jelikož hodonínský brankář Zdenko Kotvan žádal o přerušení hry, během předchozí útočné akce Vsetína byl totiž nastřelen pukem do masky. Nicméně Vsetín šel díky trefě Vojtěcha Šilhavého do jednobrankového trháku a vedení svého týmu navýšil v jednapadesáté minutě František Zúbek.

Jiskřičku naděje vykřesal hodonínským hokejistům v 54. minutě obránce Martin Miklík, nejvyšší návštěva sezóny ale vítězství svého týmu neviděla. Hodonínská střídačka se odhodlala k závěrečné hře bez brankáře, puku se ale zmocnil soupeř a o definitivním vítězi druhého utkání a vyrovnání série rozhodl střelou do prázdné klece Radim Kucharczyk.

„Myslím si, že dnešní utkání se muselo divákům líbit. Mělo to náboj, mělo to atmosféru a o tom, že Vsetín byl hokejovější, o tom není třeba diskutovat. Naši kluci to ale dohnali srdcem a bojovností. V závěru jsme ještě zkusili powerplay, ale už nám bohužel chyběla šťáva,“ chválil po zápase i přes prohru své svěřence trenér Beťko. „Nicméně nic nevzdáváme. Pojedeme do Vsetína s tím, že se to tam pokusíme opět odbojovat, i když víme, že to bude obrovsky těžké,“ dodal hodonínský lodivod.

V zítřejším utkání se bude hrát o první mečbol série. „Musíme ze sebe opět vymáčknout veškeré úsilí a urvat bod v náš prospěch. Bude to velmi těžké, ale každý z nás bude věřit, že to zvládneme,“ burcuje před třetím semifinálovým duelem Martin Miklík. Vsetínští hokejisté si po celou sezónu drželi domácí neporazitelnost. Hořkost porážky ochutnali hráči Vsetína až právě v zápase s Hodonínem, který jako první tým vyloupil Lapač. Drtiči se pokusí na tento zápas navázat a znovu se chopit vedení v sérii.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (43. - 44. Haloda O.) - Haloda, Polesný, Kužílek, Pokorný P. (A), Potekhin, Loginovsky, Miklík, Weber - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Matula - Hajný, Kuba (A), Charvát - Černohous, Venclík, Hložánek.

VHK ROBE Vsetín: Šurý (Hromada) - Hryciow, Mojžíš (C), Ostrčil, Janáček, Čech (A), Teper, Jeník - Finsterle, Kucharczyk, Luka, Pokorný D., Vávra, Zúbek, Kajaba, Šilhavý, Čuřík, Hořanský, Daněk, Vítek, Hrazdira.

Rozhodčí

Mgr. František Held (Vyškov), Jiří Kašík (Prostějov) - Bc. Jan Kleprlík (Brno), Bc. David Otáhal (Brno).

Online

Podrobný online přenos ze zápasu Vsetín - Hodonín můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz.