INFO:

Výkonný výbor ČSLH rozhodl: Druhá liga bude mít tři skupiny. Moravská část má aktuálně osm týmů

Výkonný výbor ČSLH rozhodl: Druhá liga bude mít tři skupiny. Moravská část má aktuálně osm týmů
čtvrtek 8.6.2017 | Jan Hochman

Dnes odpoledne vyšla tisková zpráva, v níž stálo, že druholigový ročník 2017-18 se stejně jako v posledních letech bude odehrávat ve třech skupinách. VV ČSLH schválil převedení dvou soutěžních licencí. Jedna putuje z Brna do Prahy (Letci Letňany), ta druhá pak z Klášterce nad Ohří do Sokolova. Do soutěže nenastoupí hokejisté Jindřichova Hradce, kteří v seznamu účastníků poskytnutém svazem nefigurují. Otazník visí nad účastí ostravské Poruby. Ta stále koketuje s polskou nejvyšší soutěží. Jasno by v tomto případě mělo být do 19. června.

 
 

Podle návrhu, který svaz zaslal všem účastníkům druhé ligy, by měla mít každá ze skupin jiný počet zápasů v základní části. Západní skupina by měla v základní části nabídnout porci 44 kol, skupina Střed 36 a východní divize 42. Shodný je začátek a konec všech dlouhodobých částí soutěže. Týmy začnou ligu ve středu 13. září 2017, poslední kola budou na programu 28. února 2018.

Na Moravě postoupí do vyřazovacích bojů šestice nejlepších. Týmy na prvním a druhém místě si vybojují přímou účast v semifinále, mužstva na třetím až šestém místě (3 - 6, 4 - 5) si spolu zahrají „předkolo“. Vítězové předkola postoupí do semifinále. Vítěz následného finále si vybojuje účast v kvalifikaci o první ligu.

V „českých“ skupinách se do playoff probojuje tradičně nejlepší osmička. Hrací model vyřazovacích bojů ve skupinách Střed a Západ odlišný než v minulé sezoně, kdy se týmy utkaly v osmifinále křížem. Letos se playoff odehraje tradičním způsobem a každá ze skupin bude mít svůj vrchol sezony zvlášť.

Společné playoff skupin Střed a Západ nebude mít svého vítěze, do kvalifikace totiž postoupí oba vítězové semifinálových sérií. Finále se už hrát nebude. Všechny série playoff ve všech skupinách se budou hrát na tři vítězná utkání.

Pokud by nakonec Porubu přijali do polské nejvyšší soutěže, měla by její licenci převzít nedaleká Karviná, která by tak Torax ve východní skupině druhé ligy nahradila. Otazníky ale podle neoficiálních informací visí nad účastí několika dalších týmů. Nezbývá než doufat, že se tyto fámy nepotvrdí a rozlosování zůstane v platnosti.


Účastníci 2. ligy 2017-18

Skupina Východ (8 týmů - 42 kol, 42 zápasů)

HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Kopřivnice, HC Orlová, HC RT Torax Poruba 2011, HK Nový Jičín, Hokejový klub Opava, Draci Šumperk, SHK Hodonín.


Skupina Střed (10 týmů - 36 kol, 36 zápasů)

BK Havlíčkův Brod, HC David Servis České Budějovice, HC Klatovy, HC Lední Medvědi Pelhřimov, HC Moravské Budějovice 2005, HC Tábor, IHC Písek, NED Hockey Nymburk, SC Kolín a SKLH Žďár nad Sazávou.


Skupina Západ (11 týmů - 44 kol, 40 zápasů)

HC Baník Sokolov, HC Děčín, HC Draci Bílina, HC RODOS Dvůr Králové nad Labem, HC Kobra Praha, HC Letci Letňany, HC Most, HC Stadion Vrchlabí, HC BAK Trutnov, HC Vlci Jablonec nad Nisou, HC Řisuty.
Pro plnou velikost klikněte na obrázek.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VSE Vsetín 40 201:90 109
2. POR Poruba 40 177:129 77
3. SUM Šumperk 40 165:133 74
4. HOD Hodonín 40 157:153 64
5. OPA Opava 40 123:130 60
6. VAL Val. Meziříčí 40 123:151 47
7. NJI Nový Jičín 40 118:138 45
8. KOP Kopřivnice 40 139:186 42
9. TEC Technika 40 98:191 22

Aktuálně na webu


Prosíme fanoušky Drtičů o vyplnění krátkého dotazníku

Navštěvujete internetové stránky a zápasy hodonínských Drtičů? Jaká je podle vás komunikace klubu směrem k fanouškům? Co byste zlepšili během domácích utkání? Na tyto ale i další otázky můžete vyjádřit svůj názor v dotazníku, v němž se právě těmto otázkám věnujeme. Vaše názory a případné nápady a připomínky jsou pro nás důležitou zpětnou vazbou, díky níž se můžeme zlepšovat a posouvat kupředu. Vyplnění dotazníku vám nezabere ani pět minut a za všechny vaše názory předem děkujeme. 25.6.2017


Rozlosování základní části: Baník by měl ligovou sezonu zahájit domácím zápasem s Novým Jičínem

Zástupci hokejového svazu dnes obeslali všechny druholigové kluby e-mailem s rozlosováním nadcházející sezony. Hodonínští hokejisté zahájí ročník s označením 2017-18 domácím utkáním s Novým Jičínem. Ve třetím kole přivítají Beťkovi svěřenci Porubu, které nevyšly námluvy s polskou extraligou, a ostravský celek tak bude nadále nastupovat ve třetí nejvyšší soutěži. S nováčkem z Orlové by se měli Drtiči utkat poprvé v pátém kole. Teď už jen nezbývá než doufat, že se na složení 2. ligy již nebude nic měnit. 19.6.2017


V přípravě odehrají Drtiči celkem osm zápasů, mimo jiné s Havlíčkovým Brodem nebo Skalicí

Svěřenci trenérského tandemu Beťko - Prčík již znají program přípravných duelů na novou sezonu. Od začátku srpna do začátku září sehrají hodonínští hokejisté celkem osm přípravných duelů. Všechno načne 9. srpna v Třebíči duel s Moravskými Budějovicemi. Na první domácí přípravný zápas se fanoušci mohou vydat v úterý 22. srpna, kdy budou Drtiči hostit Havlíčkův Brod. Závěrečný duel přípravy obstará 7. září souboj na skalickém zimním stadionu. Všechny přípravné zápasy začínají v 18:00 hodin. 14.6.2017

Copyright © 2003-2017 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS