SHK Hodonín - HK Nový Jičín 2:1 (onlajn přenos)

„Měli jsme dostatek šancí na to, abychom vyhráli,“ tvrdí Petr Peš

čtvrtek 12.10.2017 | Tomáš Chramosta

Když se Petr PEŠ trefil 6. října 2004 poprvé v barvách Baníku, jen málokoho na stadionu by napadlo, že to tenhle dvaadvacetiletý mladík dotáhne na metu dvou set gólů v hodonínských barvách. O třináct let později se současný kapitán Drtičů dočkal, když v páté minutě utkání pohotově reagoval na vedoucí branku hokejistů Poruby. „Bek se stáhl na možnou nahrávku, tak jsem to zkusil pod lapačku na dlouhou tyč,“ popisuje svou jubilejní branku centr druhé formace.

Poruba do středečního utkání neztratila na domácím ledě ani bod. Co jsi od utkání očekával?

Čekal jsem těžké utkání, ve kterém zjistíme, jak na tom náš kádr skutečně je v porovnání s favoritem naší skupiny.

V Ostravě vás čekal přímý souboj o první místo v tabulce. Nachystali si trenéři nějaké speciální taktické pokyny k tomuto zápasu?

Trenéři nás připravují na každý tým, se kterým hrajeme, detailně. Takže i včera jsme znali jejich návyky založení útoků a hru speciálních týmů. Takže nic speciálního.

Vstup do šlágru kola jste měli divoký, už ve čtvrté minutě jste prohrávali 0:1, když se prosadil hostující kanonýr Vladimír Luka. Už ve 3. kole na hodonínském ledě zaznamenal dva přesné zásahy. Jak těžké je tohoto zkušeného útočníka bránit?

Je silný v zakončení. Jeho si na ledě moc nevšimnete, protože se někde potlouká. Číhá na svou příležitost, a díky jeho instinktu je tam, kde se puk odrazí, a pak chladnokrevně zakončuje.

O minutu později jste ale dokázali zareagovat. Vstřelil jsi dvoustou branku v hodonínském dresu, k čemuž ti srdečně blahopřeji! Byl to jeden z těch krásnějších gólů nebo se jednalo o všední trefu?

Byli jsme v přečíslení dva na jednoho. Bek se stáhl na možnou nahrávku, tak jsem to zkusil pod lapačku na dlouhou tyč. Jsem rád za každý gól, který vstřelíme, ať je hezký nebo umlácený.

Kolik budeš muset přispět do klubové pokladny?

Žádná taková položka v sazebníku není, takže snad nic. (úsměv)

Vzpomeneš si na nějakou ze dvou set branek v barvách Drtičů, která by ti uvíznula v paměti? Která byla pro tebe něčím speciální?

Pamatuju si hned na tu první, co jsem dal Uničovu. Pár gólů mě utkvělo v paměti, třeba proti Jágr týmu nebo v důležitějších zápasech.

Po třiceti minutách hry jste prohrávali o dvě branky, jenže od poloviny druhé třetiny jste byli jasně aktivnějším týmem, na třetí branku soupeře jste dokázali bleskově zareagovat a do druhé sirény otočit skóre. Čím to?

Důležitý gól dal Romaňa (Michal Romančík, pozn. red.), který nás vrátil do zápasu. Přestali jsme dělat fauly a začali hrát v útočném pásmu.

Svého soupeře jste jednoznačně přestříleli. Byli podle tvého názoru Drtiči na ostravském ledě lepším mužstvem?

Nevím, jestli jsme byli lepším týmem, ale měli jsme dostatek šancí na to, abychom vyhráli. I když bylo skóre 4:4, tak brankáři na obou stranách v určitých momentech podrželi.

Utkání dospělo do samostatných nájezdů, ty jste si ostatně vyzkoušeli podruhé v letošní sezoně. Ve druhé sérii jsi svůj pokus neproměnil, jaké jsi zvolil zakončení?

Když jsem se díval na záznam, tak jsem to neprovedl úplně zle. Ale kličku jsem dělal moc blízko, gólman mě podsekl a já nezakončil tak, jak jsem plánoval.

Český svaz ledního hokeje od začátku nového ročníku přistoupil k pěti sériím samostatných nájezdů místo tří. Jaký je tvůj názor na tuto „staronovou“ záležitost?

V základní části by stačily tři nájezdy, v playoff budiž. Jde o diváky, takže pokud měl svaz zpětnou vazbu na fanoušky, že chtějí více nájezdů, tak je to v pořádku.

Už v sobotu vás čeká na domácím ledě další z ambiciózních soupeřů. Co bude potřeba udělat pro to, abyste porazili šumperské Draky?

Předpokládám, že budou pokračovat ve stejné hře se kterou tady slavili úspěch, takže je jen na nás, abychom byli v hlavách nastavení správně a chtěli urvat body za každou cenu.