INFO:

„Kabina fungovala a šlapala celou sezonu na jedničku,“ říká kapitán hodonínských Drtičů Petr Peš

„Kabina fungovala a šlapala celou sezonu na jedničku,“ říká kapitán hodonínských Drtičů Petr Peš
sobota 25.3.2017 | Jan Hochman

Poprvé v kariéře vedl Petr PEŠ celou sezonu Drtiče jako vůdce s céčkem na hrudi. A svou roli určitě zvládl na výbornou. „Všichni kluci, kteří tady letos byli, tak sezonu odmakali od začátku až do samotného konce,“ říká hrající ikona slováckého mužstva, která dovedla své mužstvo až do semifinále letošního playoff. Zda ale budeme kapitána SHK vídat v oranžovo-modrém dresu i v příštích sezonách, není v tuto chvíli rozhodnuto. „Uvidíme, jestli budu pokračovat. Je to hlavně z rodinných důvodů,“ přiznává populární hodonínský útočník.

 
 

Petře, jak bys zhodnotil průběh nedávno skončeného ročníku pohledem kapitána mužstva?

Do sezony jsme šli se spoustou nových a vesměs mladých hráčů. Kádr se budoval už před startem ligy a během ročníku už k nějakým velkým změnám v kabině nedocházelo. Už od srpna jsme v podstatě věděli, kdo tady zhruba bude a s čím můžeme počítat. Ambice jsme měli jasné, hrát do čtvrtého místa a čím výše, tím samozřejmě lépe. Mančaft začal sezonu velmi dobře výsledkově na domácím hřišti. Až do toho strašidelného zápasu s Kopřivnicí jsme drželi domácí neporazitelnost.

Věděli jsme, že na hřištích soupeřů to nebude nic snadného. Proto jsme chtěli doma co nejvíce bodovat a hrát co nejlépe, abychom si udrželi přízeň diváků a případně přilákali další a další nové lidi. Měli jsme určitě výkyvy. Od mladého mančaftu se nedá čekat, že bude válcovat všechny soupeře. Mrzí mě trošku, že jsme nedokázali posbírat více bodů s nejlepšími týmy skupiny. V playoff jsme prošli přes silnou a nepříjemnou Opavu do semifinále, ve kterém jsme dokázali potrápit profesionální tým ze Vsetína.


Nejvíc asi ale mrzí ztráty s beznadějně poslední Technikou, které jste přenechali čtyři body.

Rozhodně. Ty ztráty s týmy ze spodních pater tabulky určitě mrzí moc. Technice jsme darovali zbytečně moc bodů, ale ztratili jsme body zbytečně například i s Kopřivnicí. Ta domácí porážka 3:7 mě straší ještě dnes. Na druhou stranu bych chtěl říct, že až na tu sérii čtyř porážek na začátku listopadu, tak kdykoliv jsme byli pod tlakem a to mužstvo muselo zabrat, tak mančaft vždycky zabral.


Po základní části jste brali čtvrté místo, čímž jste splnili první předsezonní cíl. Místo honby za třetím místem jste nakonec museli do posledního kola hájit čtvrtou příčku před dotírající Opavou.

Dívali jsme se pořád jen nad sebe a nesledovali jsme pod námi Opavu, která po novém roce vyhrála tuším šestkrát v řadě. Byli jsme moc zahledění do honby za třetím místem. Když jsme doma zvládli vzájemný zápas s Opavou, mysleli jsme si, že už nás nemůže o čtvrté místo nic připravit, jenže… přišla porážka ve Valmezu, následně jsme nedokázali porazit Šumperk no a najednou jsme tři kola před koncem byli pátí.

Na ty poslední dva duely základní části jsme se semkli a hráli jsme je v podstatě už jako playoff zápasy. Možná i díky tomu jsme pak měli dobrý vstup do čtvrtfinálové série s Opavou, už jsme byli vnitřně nastaveni dopředu na vyřazovací boje.Jak se ti vedla tak mladá kabina?

Kabina fungovala a šlapala celou sezonu na jedničku. Vedení a trenéři to postavili na mladších hráčích. Nás pár starších ale mělo u mladíků respekt a určitě to nebylo tak, že bychom museli kluky nějak umravňovat. Všichni kluci, kteří tady letos byli, tu sezonu odmakali od začátku až do samotného konce. Nechtěl bych nikoho extra vyzdvihovat, ale Kuba Hajný a Kuba Vrána se podle mého zlepšovali zápas od zápasu.

Havran (Jakub Vrána, pozn. red.) exceloval v sérii s Opavou, kde byl podle mě náš vůbec nejlepší hráč. Tito mladí kluci, kteří k nám přišli, mají čas trénovat a mají to v hlavách srovnané. Pracují na sobě a myslím si, že by si v budoucnu mohli zahrát i v nějaké vyšší soutěži.


Nedocházely vám v závěru sezony síly?

To si nemyslím. Neřekl bych, že bychom po zápasech lozili do kabiny po čtyřech. Kromě toho druhého zápasu, ve kterém museli Vsetínští zabrat. Tam nám dali opravdu zabrat, a když jsme se o tom s klukama bavili, tak to byl asi nejtěžší zápas. Další duely už pak od Vsetína nebyly v tak vysokém tempu. Spíš už takticky čekali na nějakou naši chybu nebo propadnutí.

Nemyslím si, že by nás někdo ze soupeřů během sezony fyzicky vyloženě přehrál. Měli jsme skvělou a na druhou ligu určitě nadstandardní letní přípravu. Nepamatuji si, že bychom se kdy scházeli před ledem ještě na suchý trénink. Takže ve fyzičce to podle mě nebylo. Bylo to, když se budeme bavit o semifinálové sérii, čistě o kvalitách obou kádrů.Na poslední dva zápasy přišlo dohromady přes pět a půl tisíce fanoušků. Jak jste si užívali přízně diváků a atmosféru v playoff?

Tohle prostě zahřeje. Po delším čase byla opravdu spousta lidí. Určitě tomu přispělo i to, že jsme hráli se Vsetínem, protože Vsetín pořád láká i lidi, kteří na hokej normálně nechodí. I když nám oproti soupeři asi chyběla hokejovost, tak doufám, že jsme naše fanoušky naší snahou, bojovností a vůlí aspoň trochu potěšili. Výsledkově se nám to nepodařilo, tak snad aspoň hrou jsme se snažili, co to jen šlo.

I když jsme oba domácí zápasy semifinále prohráli, tak nám lidi po skončení zatleskali, což vždycky člověka hrozně potěší. Prohraješ, jsi smutný, ale lidi na tribunách viděli, že ses snažil a nechal jsi na ledě všechno.


Dva dny po konci sezony jste si s fanoušky ještě užili jednu rozlučku v podobě „srandamače“. Jak vnímáš takové akce?

Takové akce jsou super. Letošní sezona se podle mého povedla, tak byla taková akce nasnadě. Pokud fanoušci projeví zájem, tak kabina s ničím takovým nikdy nemá problém. Myslím si, že se srandamač vydařil, a i když to bylo hodně narychlo, tak se to povedlo a bylo to moc fajn.


Po ohlášeném konci Petra Pokorného se staneš nejen služebně ale, i věkově nejstarším hráčem Drtičů, a převezmeš roli doyena…

Uvidíme, jestli ji převezmu. V tuto chvíli nejsem úplně rozhodnut, ale je možné, že tato sezona pro mě byla také poslední. Uvidíme taky, na čem se během léta domluvíme s vedením, protože to už z mé strany také není to, co to bývalo v minulosti. Je to hlavně z rodinných důvodů. Doma jsem po práci hodinku a zmiznu na trénink nebo jsem na zápase. Máme dva malé kluky, a manželce doma během sezony moc nepomůžu. Teď se budu muset o to víc snažit a všem to doma vynahradit.


Děkuji za rozhovor.


 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VSE Vsetín 40 201:90 109
2. POR Poruba 40 177:129 77
3. SUM Šumperk 40 165:133 74
4. HOD Hodonín 40 157:153 64
5. OPA Opava 40 123:130 60
6. VAL Val. Meziříčí 40 123:151 47
7. NJI Nový Jičín 40 118:138 45
8. KOP Kopřivnice 40 139:186 42
9. TEC Technika 40 98:191 22

Aktuálně na webu


Sezóna odchovanců aneb jak se letos dařilo #1

Sezóna 2016/17 pro Oranjes skončila vyřazením v druhém kole playoff s týmem Vsetína, který splnil předsezónní ambice a nakonec si vybojoval místo ve WSM Lize. Někteří odchovanci však dobojovali teprve nedávno, a proto si můžeme nyní shrnout, jak se „Drtičům ve světě“ tento ročník vydařil. V prvním díle tohoto seriálu si představíme nejstarší část hráčů, jejichž kořeny jsou zapuštěny na moravském Slovácku. Všem už v podstatě sezóna skončila. Jediný, který může být letos ještě aktivní, je Michal Kempný, pakliže dostane pozvánku na Mistrovství světa. 21.4.2017


VIDEO: Rozhodly nájezdy. Čeští mladíci skončili na turnaji čtyř zemí v Hodoníně poslední

Neuvěřitelně vyrovnaný byl turnaj čtyř zemí v Hodoníně. Česká hokejová reprezentace do šestnácti let na jihu Moravy v základní hrací době ani jednou neprohrála, přesto po nezvládnutých samostatných nájezdech skončila se třemi body poslední. Z vítězství se na Zimním stadionu Václava Nedomanského radovaly naděje Švédska, druhé bylo Rusko a třetí příčku obsadilo Finsko. 18.4.2017


VIDEO: Deset nejhezčích gólových akcí sezony

Střely z první, překvapivé rány, kombinace až do prázdné brány nebo povedené samostatné akce. V uplynulé druholigové sezoně nasázeli hodonínští hokejisté téměř dvě stovky branek, redakce oficiálních klubových stránek si dovolila z těch, které byly zaznamenány na video, vybrat ty nejpohlednější. Tady je desítka nejhezčích gólů sezony 2016-17. Který se nejvíc líbí vám? 17.4.2017

Copyright © 2003-2017 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS