INFO:

„Do utkání půjdeme s tím, že si vytaháme nohy ze zadku a budeme do poslední sekundy věřit," říká bojovně Petr Jurča

„Do utkání půjdeme s tím, že si vytaháme nohy ze zadku a budeme do poslední sekundy věřit,
čtvrtek 16.3.2017 | Petr Svoboda

Ačkoliv Drtiči na Vsetíně dvakrát vedli a statečně odolávali domácí mašině, ta si nakonec přece jen dojela pro velmi důležitý druhý bod a uzmula pro sebe „matchball". Výraznou postavou dnešního duelu byl snajpr Petr JURČA, který už ve druhé minutě šikovně tečoval nahození Petra Peše a dostal Baník do rychlého vedení. V sedmatřicáté minutě měl čtyřiatřicetiletý útočník příležitost trestného střílení, ale na gólmana Šurého tentokrát nevyzrál. Nyní stojí se svými spoluhráči před náročnou úlohou vyhrát doma a prodloužit si sezónu.

 
 

Petře, dneska to bohužel Na Lapači nevyšlo. Co byl základní nedostatek?

Jednoduše se nám nepodařilo udržet vedení. Po každém našem gólu Vsetín skóroval.


Kde se dnes utkání lámalo?

Myslím, že se to zlomilo na konci druhé třetiny. Kdybych proměnil nájezd, mohlo to být vše jinak.


Start zápasu pro vás přitom vypadal dobře, když se Ti povedlo skórovat už ve druhé minutě...

Začátek se nám povedl. Já měl štěstí, že mi Pešák (Petr Peš, pozn. redakce) trefil hokejku a jejich brankář moc neviděl.


V závěru druhé periody jsi měl na hokejce velkou šanci v podobě trestného střílení. Věděl jsi, jak zakončit nebo jsi jel spíše spontánně?

Měl jsem v hlavě, co jsem chtěl udělat, ale gólman mi to přečetl, takže z toho nakonec nebylo nic.Na konci zápasu Ti byl udělen osobní trest za nesportovní chování. K čemu tam došlo?

Náš hráč byl opět faulován bez povšimnutí rozhodčího, který u vseho stojí, ze dvou metrů se na to kouká a nic. Při vysvětlení alibisticky říká: „Já nic neviděl."


V zápase vás opět srazil velký počet vyloučených. Je možné vůbec hrát s týmem jako Vsetín, když několikrát v zápase musíte bránit dvojnásobné oslabení?

Některé naše fauly jsou hloupé. Je to částečná nevyzrálost, přemotivovanost a ochota protihráčů padnout k zemi.


Tato série musí být hodně fyzicky náročná. Zbývají vám ještě po těchto třech zápasech síly?

Připravujeme se na to celý rok. Síly jsou, ale občas je to fakt těžké, kdyz už se nad verdikty rozhodčích baví i obsluha časomíry...


Ačkoliv měl Vsetín dnes opticky více ze hry, dařilo se vám stejně jako v předchozích případech statečně odolávat. Předpokládám, že pro vás možnost, že sobotní zápas bude poslední v sezóně, neexistuje...

Vsetín je hokejový, to uznávám. Ale playoff, to je srdce, hlad, ochota padnout a bojovat jeden za jednoho. Držet při sobě, ať se děje, co se děje.


S čím do utkání, ve kterém budete odvracet vsetínský „matchball" půjdete?

Do utkání půjdeme s tím, že si vytaháme nohy ze zadku, vyvarujeme se zbytečných faulů a budeme do poslední sekundy věřit, že můžeme zvítězit.


Na hodonínském stadionu vás opět přivítá velmi početná kulisa. Co bys vzkázal vaším příznivcům?

Připravte si hlasivky a pojďte s námi za vítězstvím!


Děkuji za rozhovor.


 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VSE Vsetín 40 201:90 109
2. POR Poruba 40 177:129 77
3. SUM Šumperk 40 165:133 74
4. HOD Hodonín 40 157:153 64
5. OPA Opava 40 123:130 60
6. VAL Val. Meziříčí 40 123:151 47
7. NJI Nový Jičín 40 118:138 45
8. KOP Kopřivnice 40 139:186 42
9. TEC Technika 40 98:191 22

Aktuálně na webu


Sezóna odchovanců aneb jak se letos dařilo #1

Sezóna 2016/17 pro Oranjes skončila vyřazením v druhém kole playoff s týmem Vsetína, který splnil předsezónní ambice a nakonec si vybojoval místo ve WSM Lize. Někteří odchovanci však dobojovali teprve nedávno, a proto si můžeme nyní shrnout, jak se „Drtičům ve světě“ tento ročník vydařil. V prvním díle tohoto seriálu si představíme nejstarší část hráčů, jejichž kořeny jsou zapuštěny na moravském Slovácku. Všem už v podstatě sezóna skončila. Jediný, který může být letos ještě aktivní, je Michal Kempný, pakliže dostane pozvánku na Mistrovství světa. 21.4.2017


VIDEO: Rozhodly nájezdy. Čeští mladíci skončili na turnaji čtyř zemí v Hodoníně poslední

Neuvěřitelně vyrovnaný byl turnaj čtyř zemí v Hodoníně. Česká hokejová reprezentace do šestnácti let na jihu Moravy v základní hrací době ani jednou neprohrála, přesto po nezvládnutých samostatných nájezdech skončila se třemi body poslední. Z vítězství se na Zimním stadionu Václava Nedomanského radovaly naděje Švédska, druhé bylo Rusko a třetí příčku obsadilo Finsko. 18.4.2017


VIDEO: Deset nejhezčích gólových akcí sezony

Střely z první, překvapivé rány, kombinace až do prázdné brány nebo povedené samostatné akce. V uplynulé druholigové sezoně nasázeli hodonínští hokejisté téměř dvě stovky branek, redakce oficiálních klubových stránek si dovolila z těch, které byly zaznamenány na video, vybrat ty nejpohlednější. Tady je desítka nejhezčích gólů sezony 2016-17. Který se nejvíc líbí vám? 17.4.2017

Copyright © 2003-2017 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS