INFO: Semifinále: Vsetín - Hodonín 3:1 (2:3pp, 4:2, 5:2, 5:2), Poruba - Šumperk 3:2 (5:4pp, 5:4, 2:4, 1:2, 4:1) | Finále: Vsetín - Poruba 2:0 (5:1, 4:2)

„Do utkání půjdeme s tím, že si vytaháme nohy ze zadku a budeme do poslední sekundy věřit," říká bojovně Petr Jurča

„Do utkání půjdeme s tím, že si vytaháme nohy ze zadku a budeme do poslední sekundy věřit,
čtvrtek 16.3.2017 | Petr Svoboda

Ačkoliv Drtiči na Vsetíně dvakrát vedli a statečně odolávali domácí mašině, ta si nakonec přece jen dojela pro velmi důležitý druhý bod a uzmula pro sebe „matchball". Výraznou postavou dnešního duelu byl snajpr Petr JURČA, který už ve druhé minutě šikovně tečoval nahození Petra Peše a dostal Baník do rychlého vedení. V sedmatřicáté minutě měl čtyřiatřicetiletý útočník příležitost trestného střílení, ale na gólmana Šurého tentokrát nevyzrál. Nyní stojí se svými spoluhráči před náročnou úlohou vyhrát doma a prodloužit si sezónu.

 
 

Petře, dneska to bohužel Na Lapači nevyšlo. Co byl základní nedostatek?

Jednoduše se nám nepodařilo udržet vedení. Po každém našem gólu Vsetín skóroval.


Kde se dnes utkání lámalo?

Myslím, že se to zlomilo na konci druhé třetiny. Kdybych proměnil nájezd, mohlo to být vše jinak.


Start zápasu pro vás přitom vypadal dobře, když se Ti povedlo skórovat už ve druhé minutě...

Začátek se nám povedl. Já měl štěstí, že mi Pešák (Petr Peš, pozn. redakce) trefil hokejku a jejich brankář moc neviděl.


V závěru druhé periody jsi měl na hokejce velkou šanci v podobě trestného střílení. Věděl jsi, jak zakončit nebo jsi jel spíše spontánně?

Měl jsem v hlavě, co jsem chtěl udělat, ale gólman mi to přečetl, takže z toho nakonec nebylo nic.Na konci zápasu Ti byl udělen osobní trest za nesportovní chování. K čemu tam došlo?

Náš hráč byl opět faulován bez povšimnutí rozhodčího, který u vseho stojí, ze dvou metrů se na to kouká a nic. Při vysvětlení alibisticky říká: „Já nic neviděl."


V zápase vás opět srazil velký počet vyloučených. Je možné vůbec hrát s týmem jako Vsetín, když několikrát v zápase musíte bránit dvojnásobné oslabení?

Některé naše fauly jsou hloupé. Je to částečná nevyzrálost, přemotivovanost a ochota protihráčů padnout k zemi.


Tato série musí být hodně fyzicky náročná. Zbývají vám ještě po těchto třech zápasech síly?

Připravujeme se na to celý rok. Síly jsou, ale občas je to fakt těžké, kdyz už se nad verdikty rozhodčích baví i obsluha časomíry...


Ačkoliv měl Vsetín dnes opticky více ze hry, dařilo se vám stejně jako v předchozích případech statečně odolávat. Předpokládám, že pro vás možnost, že sobotní zápas bude poslední v sezóně, neexistuje...

Vsetín je hokejový, to uznávám. Ale playoff, to je srdce, hlad, ochota padnout a bojovat jeden za jednoho. Držet při sobě, ať se děje, co se děje.


S čím do utkání, ve kterém budete odvracet vsetínský „matchball" půjdete?

Do utkání půjdeme s tím, že si vytaháme nohy ze zadku, vyvarujeme se zbytečných faulů a budeme do poslední sekundy věřit, že můžeme zvítězit.


Na hodonínském stadionu vás opět přivítá velmi početná kulisa. Co bys vzkázal vaším příznivcům?

Připravte si hlasivky a pojďte s námi za vítězstvím!


Děkuji za rozhovor.


 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VSE Vsetín 40 201:90 109
2. POR Poruba 40 177:129 77
3. SUM Šumperk 40 165:133 74
4. HOD Hodonín 40 157:153 64
5. OPA Opava 40 123:130 60
6. VAL Val. Meziříčí 40 123:151 47
7. NJI Nový Jičín 40 118:138 45
8. KOP Kopřivnice 40 139:186 42
9. TEC Technika 40 98:191 22

Aktuálně na webu


„Kabina fungovala a šlapala celou sezonu na jedničku,“ říká kapitán hodonínských Drtičů Petr Peš

Poprvé v kariéře vedl Petr PEŠ celou sezonu Drtiče jako vůdce s céčkem na hrudi. A svou roli určitě zvládl na výbornou. „Všichni kluci, kteří tady letos byli, tak sezonu odmakali od začátku až do samotného konce,“ říká hrající ikona slováckého mužstva, která dovedla své mužstvo až do semifinále letošního playoff. Zda ale budeme kapitána SHK vídat v oranžovo-modrém dresu i v příštích sezonách, není v tuto chvíli rozhodnuto. „Uvidíme, jestli budu pokračovat. Je to hlavně z rodinných důvodů,“ přiznává populární hodonínský útočník. 25.3.2017


„Permici ještě nemám, ale určitě si ji pořídím,“ říká loučící se legenda Petr Pokorný

Po dlouhých třinácti letech ve službách Drtičů končí jedna z největších postav novodobé historie hodonínského hokeje. Čtvrté semifinálové utkání se Vsetínem bylo pro oporu zadních řad a dlouholetého kapitána Drtičů Petra POKORNÉHO posledním v jeho bohaté kariéře. „Lepšího soupeře jsem si na rozlučku nemohl přát. Vsetín byl lepší, pořád má zvuk. I když jsme s ním vypadli, potrápili jsme ho pořádně,“ říká vyškovský odchovanec, který v dresu Drtičů nastupoval nepřetržitě od sezony 2004-05. 22.3.2017


GAME HIGHLIGHTS: Vsetín - Hodonín (ohlédnutí za sérií)

To nejlepší z celé semifinálové série playoff 2. ligy skupiny Východ mezi Vsetínem a Hodonínem v reportáži Televize Slovácko a kameramana Pavla Hodese. 21.3.2017

Copyright © 2003-2017 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS