Hokejový klub Opava - SHK Hodonín 3:5 (onlajn přenos)

B-tým do Krajské ligy nakonec nenastoupí, důvodem je malý počet hráčů i nevyhovující technické normy

B-tým do Krajské ligy nakonec nenastoupí, důvodem je malý počet hráčů i nevyhovující technické normy
pátek 11.8.2017 | Jan Hochman

Záložní tým hodonínských Drtičů měl i v letošním ročníku nastupovat v Krajském přeboru. B-mužstvo mělo alespoň částečně nahrazovat chybějící kategorii juniorů. Z několika důvodů ale nakonec Drtiči své mužstvo v krajské soutěži mít nebudou. Těmi nejdůležitějšími jsou nízký počet hráčů a technické normy, díky kterým postrádá B-tým svůj hlavní smysl.

 
 

„K tomu, že jsme nakonec B-tým z krajské soutěže odhlásili, jsme se rozhodli z několika důvodů. Prvním z nich je, že jsme nenašli dostatek mladých hráčů, kteří by soutěž hráli. Dalším důvodem je to, že zůstalo v platnosti loňské nesmyslné pravidlo, díky kterému by hráči po odehrání dvanácti zápasů v krajské soutěži již nemohli nastoupit ve druhé lize,“ říká na úvod svého prohlášení šéfka SHK Hodonín Jana Gajošová.

Svou roli při konečném rozhodování hrál i ekonomický faktor. „Napínáme všechny své své síly, včetně těch finančních, k dosažení našeho cíle, kterým je postup do WSM ligy,“ řekla předsedkyně Drtičů.

Hlavním účelem existence B-týmu, měla být náhrada za juniorku, aby byla zachována návaznost dorosteneckých kategorií na tu mužskou. Tím by byl případný přechod do A-týmu provázaný právě přes B-tým.

„Hráči, kteří zůstanou v kádru A-týmu a nevejdou se do čtyř pětek, budou standardně trénovat s A-týmem a po celou dobu budou připravení naskočit do zápasů ve druhé lize. Uvědomujeme si menší riziko v tom, že někteří hráči by nemuseli mít dostatečné zápasové vytížení. Budeme reagovat podle vývoje situace, protože může dojít ke zraněním a různým rotacím v sestavě,“ prozrazuje předsedkyně Drtičů.

Hráčům, kteří byli v kádru B-týmu v minulém ročníku a mají zájem hrát krajskou soutěž, nebude klub bránit v tom, aby odešli hrát jinam. „Je domluvena spolupráce s Břeclaví, za niž mohou hráči v případě zájmu krajskou ligu hrát,“ informuje Jana Gajošová.

Vedení SHK chce do příští sezony připravit koncept juniorského mužstva a zároveň s tím i finanční plán a rozpočet pro provoz této samostatné kategorie, aby mohla juniorka začít fungovat s dlouhodobou udržitelností.

„Chceme také zahájit jednání se svazovými činovníky, s nimiž bychom rádi přišli na to, jak tento celorepublikový problém vyřešit. Klubů, které nemají svůj juniorský tým, nebo řeší situaci účastí v krajské lize mužů, totiž v České republice každoročně rapidně přibývá. A to jednak vysokým počtem týmů v uzavřené juniorské extralize, tak i letošním zrušením druhé nejvyšší soutěže - ligy juniorů,“ dodává předsedkyně SHK.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 11 64:33 29
2. HOD Hodonín 11 49:31 24
3. NJI Nový Jičín 11 36:33 20
4. SUM Šumperk 11 41:42 14
5. VAL Val. Meziříčí 11 37:43 11
6. OPA Opava 12 30:49 10
7. KOP Kopřivnice 11 31:57 9

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta km travel Delimax autorenova
 

Partneři

firma plustesprraSwietelskivista carromča grafikakrystalconex realitylazně hodonínlevier maspro Motičák bytová správaMontgasvinný dům FITNESS4U.cz repress Evris lhs abprintgapalesnictvítopbartezarybářská baštaautocenturm glosPartnersZlomeksoliraTrue design
 

Mediální partneři

rádio jihtv slováckoDeník
 
Copyright © 2003-2017 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS