INFO: Příprava: BK Havlíčkův Brod - SHK Hodonín 7:5 (onlajn přenos)

B-tým do Krajské ligy nakonec nenastoupí, důvodem je malý počet hráčů i nevyhovující technické normy

B-tým do Krajské ligy nakonec nenastoupí, důvodem je malý počet hráčů i nevyhovující technické normy
pátek 11.8.2017 | Jan Hochman

Záložní tým hodonínských Drtičů měl i v letošním ročníku nastupovat v Krajském přeboru. B-mužstvo mělo alespoň částečně nahrazovat chybějící kategorii juniorů. Z několika důvodů ale nakonec Drtiči své mužstvo v krajské soutěži mít nebudou. Těmi nejdůležitějšími jsou nízký počet hráčů a technické normy, díky kterým postrádá B-tým svůj hlavní smysl.

 
 

„K tomu, že jsme nakonec B-tým z krajské soutěže odhlásili, jsme se rozhodli z několika důvodů. Prvním z nich je, že jsme nenašli dostatek mladých hráčů, kteří by soutěž hráli. Dalším důvodem je to, že zůstalo v platnosti loňské nesmyslné pravidlo, díky kterému by hráči po odehrání dvanácti zápasů v krajské soutěži již nemohli nastoupit ve druhé lize,“ říká na úvod svého prohlášení šéfka SHK Hodonín Jana Gajošová.

Svou roli při konečném rozhodování hrál i ekonomický faktor. „Napínáme všechny své své síly, včetně těch finančních, k dosažení našeho cíle, kterým je postup do WSM ligy,“ řekla předsedkyně Drtičů.

Hlavním účelem existence B-týmu, měla být náhrada za juniorku, aby byla zachována návaznost dorosteneckých kategorií na tu mužskou. Tím by byl případný přechod do A-týmu provázaný právě přes B-tým.

„Hráči, kteří zůstanou v kádru A-týmu a nevejdou se do čtyř pětek, budou standardně trénovat s A-týmem a po celou dobu budou připravení naskočit do zápasů ve druhé lize. Uvědomujeme si menší riziko v tom, že někteří hráči by nemuseli mít dostatečné zápasové vytížení. Budeme reagovat podle vývoje situace, protože může dojít ke zraněním a různým rotacím v sestavě,“ prozrazuje předsedkyně Drtičů.

Hráčům, kteří byli v kádru B-týmu v minulém ročníku a mají zájem hrát krajskou soutěž, nebude klub bránit v tom, aby odešli hrát jinam. „Je domluvena spolupráce s Břeclaví, za niž mohou hráči v případě zájmu krajskou ligu hrát,“ informuje Jana Gajošová.

Vedení SHK chce do příští sezony připravit koncept juniorského mužstva a zároveň s tím i finanční plán a rozpočet pro provoz této samostatné kategorie, aby mohla juniorka začít fungovat s dlouhodobou udržitelností.

„Chceme také zahájit jednání se svazovými činovníky, s nimiž bychom rádi přišli na to, jak tento celorepublikový problém vyřešit. Klubů, které nemají svůj juniorský tým, nebo řeší situaci účastí v krajské lize mužů, totiž v České republice každoročně rapidně přibývá. A to jednak vysokým počtem týmů v uzavřené juniorské extralize, tak i letošním zrušením druhé nejvyšší soutěže - ligy juniorů,“ dodává předsedkyně SHK. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VSE Vsetín 40 201:90 109
2. POR Poruba 40 177:129 77
3. SUM Šumperk 40 165:133 74
4. HOD Hodonín 40 157:153 64
5. OPA Opava 40 123:130 60
6. VAL Val. Meziříčí 40 123:151 47
7. NJI Nový Jičín 40 118:138 45
8. KOP Kopřivnice 40 139:186 42
9. TEC Technika 40 98:191 22
Copyright © 2003-2017 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS