SHK Hodonín - HK Nový Jičín 2:1 (onlajn přenos)

Weinritt vs. Čechmánek aneb souboj dvou nedávných parťáků, Drtiči vyráží směr Valašsko

pátek 17.11.2017 | Josef Můčka

Den po státním svátku přichází další hrací den 2. Ligy skupiny Východ, kdy jedno z utkání Drtiči odehrají ve Valašském Meziříčí, kde se utkají s domácími Bobry o důležité body. Nebude to jen tak ledajaký souboj, ba naopak, ještě nedávno hokejisté z Valašského Meziříčí hráli pod současným trenérem Drtičů, pro které byl ještě v dnech minulých soupeřem i Dominik Hladiš. Od minulého střetu se postavení obou týmů v tabulce vůbec nezměnilo, zatímco minimálně v hodonínské kabině se toho událo více než dost. Utkání startuje v 17:00.

Smolná ztráta Bobrů s Kopřivnicí

Minulý střet těchto dvou soupeřů napověděl, že Bobři umí kousat a rozhodně nemají v plánu rozdávat body zadarmo. V následujícím kole tým Valašského Meziříčí musel cestovat do Opavy, kde se utkali s týmem, který stále okupuje poslední místo tabulky. V Tomhle utkání hráči Valašského Meziříčí taktéž nezaváhali a odvezli si domů plný počet bodů.

V sedmnáctém kole se Bobři po třech kolech (dvou odehraných zápasech) vrátili zpět na domácí stadion, kam přijel nelehký soupeř z nedalekého Nového Jičína. Před očima vlastních fanoušků odehráli skvělé utkání směrem dozadu, kdy neobdrželi ani jednu branku, a tak vyhráli již čtvrté utkání v řadě beze ztráty jediného bodu.

V následujícím tedy v osmnáctém kole přišel nečekaný útlum, a to na ledě protivníka o jednu příčku níž. Kopřivnice se na tohle domácí utkání skvěle připravila a ukázala velkou sílu svého týmu. Po zpackané první třetině Bobři v kabině měli co rozebírat, byť toho nebylo málo, tak do další třetiny zlepšili nejen obrannou hru, ale i tu útočnou a po dvou třetinách bylo skóre vyrovnané. Ve třetí třetině, která byla podle skóre tou nejvyrovnanější, padla jen jediná branka do sítě Bobrů, která rozhodla celé utkání a i to, že si Kopřivnice ponechá všechny tři body.

Bobři se nezalekli ani první Poruby

V devatenáctém kole se událo jedno velké překvapení. Kdo by to vůbec čekal? Bobři se v sobotu 11. listopadu stali druhým týmem, který v letošní sezóně obral Porubu o všechny tři body. Valašské Meziříčí si po výborném výkonu na domácím kluzišti vyšláplo na tým z prvního místa 2. Ligy skupiny Východ a posbíralo si tak bezpochyby plusové body do konečného součtu tabulky.

V dalším pokračování východní skupiny třetí nejvyšší soutěže Bobři absolvovali cestu na zrekonstruovaný stadion v Šumperku letos poprvé a nic skvělého to nepřineslo. Dalším faktorem nepovedeného utkání mohlo být, že hráči Valašského Meziříčí byli stále omámeni po výhře nad Porubou. Poprvé před zraky šumperských fanoušků Bobři vyfasovali čtyři branky a dostali tak studenou sprchu na cestu zpět domů.

Podle kanadských bodů největšími tahouny Valašského Meziříčí jsou Jakub Pořický (13+8), Petr Dvořák (7+11) a Jan Matějka (3+9). Nejproduktivnějšími beky jsou dva Michalové, tím „lepším“ z nich je Michal Žák (3+7) a Michal Hryciow (2+6).

176:136

Poznámka: Tabulka ukazuje statistiku vzájemných zápasů z pohledu Hodonína.

Drtiči opět nezaváhali s Opavou

Před utkáním s Opavou Drtiči naposledy vyhráli v 15. kole, kdy hostili na domácím ledě Nový Jičín, který nakonec deklasovali vysokým poměrem 7:1. Poté nezískali ve třech zápasech ani jeden bod, což značilo krizi. Nejprve prohráli na ledě předposlední Kopřivnice o jednu branku.

V následujícím utkání na Zimní stadion Václava Nedomanského přijela první Poruba a Drtiči měli jasný úkol, tím úkolem bylo snížit bodový náskok Ostravanů v tabulce. Po zpackané třetí třetině se Porubští právě naopak ještě o tři body vzdálili, což vedlo k odvolání hodonínských trenérů a na lavičku Drtičů se zpět vrátil Roman Čechmánek. Ani on nedokázal pomoct hodonínským hokejistům tak, aby letos poprvé porazili šumperské Draky, kteří právě s Hodonínem odehráli v letošní sezóně první utkání na domácím ledě.

Pak následovala přestávka, po které měli do Hodonína přijet odehrát utkání Opavané, ti se nacházejí na posledním místě a prohrát i s nimi by hodonínským hokejistům na sebevědomí nepřidalo. Drtiči si utkání pohlídali a slavili tak po delší době jednu z nejdůležitějších výher.

Třemi nejproduktivnějšími útočníky jsou Michal Romančík (9+8), Jakub Kadlec (9+7) a Daniel Vaněk (5+10), obránci nezůstávají s kanadskými body vůbec pozadu Pavel Mojžíš (4+11), Jakub Peslar (3+11), Jan Sedlák (2+8).

Věděli jste, že...?

• Obránce Dominik Hladiš přišel do Hodonína na hostování právě z Valašského Meziříčí
• Současný trenér Drtičů Roman Čechmánek ještě v letošní sezóně působil jako asistent trenéra ve Valašském Meziříčí
• Útočník Valaškého Meziříčí Jan Matějka si v minulém vzájemném utkání připsal čtyři body (1+3).
• Bobři v minulém kole neuspěli na ledě Šumperka a poprvé v sezoně vyšli střelecky naprázdno.

285

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body. V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Haloda O., (Štěpanovský) – Sedlák, Kužílek, Peslar, Mojžíš (A), Haloda M, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Romančík, Vrána, Venclík, Peš (C), Sajdl (A), Matula, Černohous, Kadlec, Vaněk D.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Bechný) – Mikel, Žák, Varga Mar., Váňa, Hajda – Pokorný, Brunec, Hořanský, Varga Mir., Matějka, Studený, Pořický, Spratek, Kývala, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka.